Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6668
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Horror na ulicach Kiepury i Sygietyńskiego

Piątek, 7 listopada 2008, 16:36
Aktualizacja: 19:12
Autor: Angela
Jelenia Góra: Horror na ulicach Kiepury i Sygietyńskiego
Na wniosek mieszkańców poszerzono pas jezdni na ulicy Kiepury, przy stacji benzynowej Shell i wprowadzono nową organizację ruchu na skrzyżowaniu Sygietyńskiego i Kiepury obok ZUS–u. Teraz główną ulicą nie jest, jak dotychczas, Sygietyńskiego, ale Kiepury.

Dzisiaj pierwszy dzień kierowcy jeżdżą według nowych zasad, ale nikt nie zwraca uwagi na nowe oznakowanie. Jazda zamieniła się tam w prawdziwe piekło. Konieczna była interwencja policji, która kieruje ruchem do tej chwili.

Kilka ostatnich tygodni kierowcy ze spokojem przyglądali się remontom i przebudowie ulicy Kiepury, na której przy wyjeździe na ulicę Jana Pawła wybudowano dodatkowy pas do skrętu w prawo.

- Taka organizacja będzie teraz obowiązywała przez cały czas – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze - na drodze postawione zostało nowe oznakowanie, w tym cztery tablice informacyjne. Usunięto również oznakowanie poziome na jezdni, a nowe zostanie odmalowane jutro.
To wszystko nie wpłynęło na przyzwyczajenia kierowców, którzy przez skrzyżowania jeżdżą na pamięć według starej organizacji ruchu i kompletnie ignorują znaki. Konieczna była tam interwencja pracowników zarządu dróg i mostów, a następnie policji, która informuje zmotoryzowanych o zmianach.

- Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę w tym miejscu i zwracanie uwagi na znaki – mówi Jerzy Bigus.
Koszt przebudowy ulicy, zmiany organizacji ruchu i oznakowania to około 80 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group