Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3900
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Honory dla Tyrolczyków

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 września 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Starostwo Jeleniogórskie
Dzięki nim w Austrii mówi się o Jeleniej Górze i okolicach.

Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski, podziękował Petrze i Aloisowi Eberhardtom za promocję miasta i powiatu w Austrii.

Państwo Eberhertowie w maju brali udział w plenerach malarskich i organizowali wystawy prac artystów z Tyrolu w Bolesławcu, Karpaczu i Kowarach.
Od 16 września do 10 października, z ich pomocą, w ramach obchodów 170. rocznicy przyjazdu Tyrolczyków do Mysłakowic, w Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze, czynna jest specjalna ekspozycja.

– Wiosną uczestniczyli w „Kowarskiej majówce” i wtedy zaprosili karkonoskich artystów do prezentacji swoich prac w Tyrolu. W lipcu zorganizowali im wystawę w Pałacu Bubenburg w Fuegen a we wrześniu w Stumm w Tyrolu – wyjaśnia Marek Mikrut, prezes Towarzystwa Polsko-Austriackiego i wiceprzewodniczący rady powiatu.

Alois Eberharter jest prezesem stowarzyszenia KIF (Kultur Initiative Fuegen) w Zillertal zrzeszającej blisko 30 artystów plastyków, muzyków i literatów. Poprzez organizację wspólnych imprez z Towarzystwem Polsko-Austriackim oraz innymi naszymi organizacjami pozarządowymi z naszego powiatu pomógł nawiązać wiele cennych kontaktów i przyjaźni między mieszkańcami Kotliny Jeleniogórskiej i regionem Zillertal w Tyrolu.

Starosta J. Włodyga i wiceprzewodniczący M. Mikrut, w obecności szefów kilku wydziałów starostwa i rady powiatu, wręczyli austriackim gościom list dziękczynny i piękne upominki z Karkonoszy.
Samorządowcy mają nadzieję, że współpraca regionów będzie się dalej dobrze układać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~jolcia 20-09-2007 21:11
ok ale Włodygi za duzo
~Maciek 20-09-2007 22:10
echhh, ZAJMIJCIE SIE BUDOWLA BASENU W SOBIESZOWIE.... a nie glupotami :P reklama dla jeleniej gory :–) buhaha w austrii.... niech Obrebalski wyrazi zgode na budowe basenu, bo ta nowa rada miasta w raz prezydentem nie chcia podpisac dzierzawy ziemi dla firmy :P paranoja...!
~lol 20-09-2007 22:38
Szanowny panie Wlodyga,a czy nie pochwalil sie pan Austriakom co chcial pan zrobic z naszym kochanym wodospadem Podgornej????A moze przemyslal pan to jeszcze raz i stwierdzil,ze to byl jednak duzy blad...Proponuje brac sie za promocje naszego regionu i np.naciskac na PKP,zeby cos zrobili z tymi zapuszczonymi dworcami i smierdzacymi powolnymi pociagami.W koncu jestesmy regionem turystycznym a widok brudu,walacych sie dworcow i bezradnosci naszych wladz nie swiadczy dobrze o Jelonce,powoli stajemy sie takim malym trzecim swiatem,a przeciez wcale tak nie musi byc...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group