Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7047
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Honory dla Mariana Piaseckiego

Czwartek, 25 czerwca 2009, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
REGION: Honory dla Mariana Piaseckiego
Marian Piasecki – w środku.
Fot. Ania
Twórca Parku Miniatur został doceniony przez kowarskich radnych. W nadchodzący poniedziałek otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Miasta Kowary”.

– Stworzył niespotykaną na międzynarodową skalę atrakcję turystyczną: Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, wyróżniający się spośród innych tego typu Parków w Europie niezwykłą ideą i doskonałością odtwarzanych detali wszystkich modeli budynków i budowli – podają w uzasadnieniu decyzji pomysłodawcy nagrodzenia Mariana Piaseckiego.

Wysiłek twórcy Parku Miniatur nie poszedł na marne. Placówkę odwiedziło ponad 190 tys. turystów. Wizyta w parku zachęca także turystów do spaceru po samych Kowarach. Do tego Marian Piasecki stworzył 34 miejsca pracy dla bezrobotnych i absolwentów szkół artystycznych. Właściciel Parku Miniatur organizuje w kraju i za granicą wystawy z udziałem swoich modeli, by popularyzować region Dolnego Śląska.

Tytuł Honorowego Obywatela Kowar to kolejny zaszczyt dla pana Mariana. Ministerstwo Kultury odznaczyło go już tytułem „Zasłużony Działacz Kultury”. Jest również podwójnym laureatem Nagrody Starostwa Jeleniogórskiego „Liczyrzepa” za najlepszy pomysł na atrakcję turystyczną oraz za całokształt działania.

Panu Marianowi kowarscy samorządowcy życzą dalszych sukcesów, wytrwałości i tworzenia jeszcze bardziej niesamowitych i fantazyjnych miniatur dziedzictwa architektonicznego naszego regionu. A do życzeń i gratulacji przyłącza się Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group