Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2828
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hit sezonu meczem podwyższonego ryzyka

Czwartek, 8 listopada 2007, 11:02
Aktualizacja: 11:05
Autor: Łukasz Stawski
Już w najbliższą sobotę o godzinie 13.15 odbędzie sie na stadionie przy ul. Złotniczej spotkanie, które zapowiadane jest jako piłkarskie wydarzenie roku. W XVIII kolejce IV ligi dojdzie do tradycyjnej "świętej wojny" pomiędzy Karkonoszami Jelenia Góra, a Górnikiem Wałbrzych. Mecz ten został uznany na wniosek policji za spotkanie podwyższonego ryzyka i jego organizacji będą towarzyszyć specjalne środki bezpieczeństwa.

Przychodzący na stadion kibice będą musieli posiadać dokument tożsamości, z numerem PESEL. Osoby nieletnie będą mogły wejść na stadion tylko pod opieką osoby dorosłej i będą musiały posiadać legitymację szkolną. Jako że przy wejściu na stadion będą spisywane dane osobowe (imie, nazwisko i numer PESEL) organizatorzy meczu proszą wszystkich kibiców, o wcześniejsze przybycie na mecz w celu uniknięcia kolejek. Bramy obiektu przy ul. Złotniczej zostaną otwarte już o godzinie 11.45.

Każda osoba wchodząca na stadion będzie musiała wykupić bilet wstępu, gdyż impreza będzie ubezpieczona, a tylko posiadanie wejściówki jest warunkiem dochodzenia ewentualnych roszczeń. Na stadion nie będzie też można wjechać samochodem (dotyczy to także posiadaczy karty VIP). Wejściówki na mecz będą kosztować 5 złotych oraz 2 zł. (dla młodzieży, kobiet i kibiców gości). Bezpieczeństwa na obiekcie będzie strzegło około 100 policjantów oraz ponad 20 ochroniarzy.

Meczowi według zapowiedzi będzie towarzyszyła specjalna oprawa stworzona przez sympatyków obu drużyn Według szacunków organizatora na spotkaniu spodziewanych jest 1000 – 1500 kibiców, z tego około 250 wałbrzyszan. Jeleniogórski klub przygotował na ten mecz liczne klubowe pamiątki oraz program meczowy.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group