Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5557
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Hiszpan w tirze i na bani

Poniedziałek, 26 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Policjanci zatrzymali 50-letniego, nietrzeźwego obywatela Hiszpanii, kierującego zestawem ciężarowym marki Mercedes.

W niedzielę, około godz. 22. 30 dyżurny policji w Zgorzelcu otrzymał informację, że kierujący TIR-em, który poruszał się drogą nr 4, prawdopodobnie jest pijany.
Z relacji innych użytkowników drogi wynikało, że ciągnik z naczepą chłodnią jedzie od strony Bolesławca w kierunku Zgorzelca, a jego kierowca stwarza zagrożenie na drodze: gwałtownie skręca od jednej krawędzi drogi do drugiej.

We wskazany rejon udał się patrol. Policjanci zatrzymali ciężarówkę w Jędrzychowicach. Okazało się, że kierowca to pięćdziesięciolatek z Hiszpanii. Od mężczyzny czuć było alkohol. Po badaniu alkomatem okazało się, że południowiec miał blisko 2,1 promila w organizmie.
W tym stanie mężczyzna najprawdopodobniej wracał do Hiszpanii, gdyż zmierzał w kierunku przejścia granicznego w Jędrzychowicach – Ludwigsdorfie, a naczepa była już bez towaru.

Kierujący został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Teraz odpowie przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym – poinformowała nadkom. Iwona Leszczyńska-Bartkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Cudzoziemcowi może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat ośmiu lat oraz utrata prawa jazdy. Policja wystąpi również z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sonda

Czy chciałbyś aby tej zimy spadło w Jeleniej Górze dużo śniegu?

Oddanych
głosów
453
Tak
43%
Nie
52%
Jest mi to obojętne
5%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Co zawiera nowy plan pokojowy? O co naprawdę chodzi w tych negocjacjach?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Pogodowo
Rano będzie "szklanka"
 
Pogodowo
Dramatycznie ślisko na drogach
 
Karkonosze
Grudzień z przyrodą i dyrektorem KPN
 
Aktualności
Odnowione Bobrowe Skały czekają na turystów
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group