Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2248
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Hiszpan w tirze i na bani

Poniedziałek, 26 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Policjanci zatrzymali 50-letniego, nietrzeźwego obywatela Hiszpanii, kierującego zestawem ciężarowym marki Mercedes.

W niedzielę, około godz. 22. 30 dyżurny policji w Zgorzelcu otrzymał informację, że kierujący TIR-em, który poruszał się drogą nr 4, prawdopodobnie jest pijany.
Z relacji innych użytkowników drogi wynikało, że ciągnik z naczepą chłodnią jedzie od strony Bolesławca w kierunku Zgorzelca, a jego kierowca stwarza zagrożenie na drodze: gwałtownie skręca od jednej krawędzi drogi do drugiej.

We wskazany rejon udał się patrol. Policjanci zatrzymali ciężarówkę w Jędrzychowicach. Okazało się, że kierowca to pięćdziesięciolatek z Hiszpanii. Od mężczyzny czuć było alkohol. Po badaniu alkomatem okazało się, że południowiec miał blisko 2,1 promila w organizmie.
W tym stanie mężczyzna najprawdopodobniej wracał do Hiszpanii, gdyż zmierzał w kierunku przejścia granicznego w Jędrzychowicach – Ludwigsdorfie, a naczepa była już bez towaru.

Kierujący został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Teraz odpowie przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym – poinformowała nadkom. Iwona Leszczyńska-Bartkowiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Cudzoziemcowi może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat ośmiu lat oraz utrata prawa jazdy. Policja wystąpi również z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group