Zalogowanych: 24

Kowary: Historyczna (udana) inauguracja FC Karpacz

Czwartek, 12 sierpnia 2021, 9:38
Aktualizacja: 9:40
Drużyna FC Karpacz w pierwszym oficjalnym meczu w swojej historii zmierzyła się w ramach I rundy okręgowego Pucharu Polski z Uranem Okrzeszyn. Mecz rozegrano na bocznym boisku w Kowarach, ale nie przeszkodziło to ekipie z miasta pod Śnieżką w wysokim zwycięstwie.

Podobnie jak w meczach sparingowych, snajperskim kunsztem wykazał się Mateusz Cyganek, który w starciu z Uranem zdobył 7 goli! Do przerwy było zaledwie 2:1, a wynik niespodziewanie otworzyli goście. W 11. minucie na 0:1 trafił Mariusz Gromala. W 22. i 44. minucie na listę strzelców wpisał się Cyganek. Po zmianie stron przewaga gospodarzy była znacznie bardziej widoczna. W 48. minucie na 3:1 podwyższył Cyganek, dwie minuty później było 4:1 za sprawą trafienia Sebastiana Szujewskiego, a w 56. minucie było już 5:1 (gol Kamila Czerwinki). W 57. minucie ponownie bramkę zdobył Cyganek, a od 69. minuty gospodarze musieli sobie radzić w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Piotr Lubowiński. Chwile później Gromala zdobył gola na 6:2, a ostatnie 3 trafienia były dziełem Cyganka. Mecz zakończył się wynikiem 9:2 i to debiutujący w rozgrywkach FC Karpacz zagra w II rundzie Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z Orłem Wojcieszów.

FC Karpacz - Uran Okrzeszyn 9:2 (2:1)

FC: Gawroński (46' Pusz) - Szujewski (75' Mańkowski), Petyniak (70' Słaby), Pasha (75' Klin), Lubowiński, Wronkowski, Gałęzyka (56' Hutek), Czerwinka, Cyganek, Płaczek, Gędzius.
Uran: Szafraniec - P. Piętka, M. Piętka, Gromala, Wieczorkiewicz, Rosiek (80' Mędrala), Jasek, Janik (55' Sałdyński), Czernik, Sączek (65' Pajor).