Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5814
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Hip–hop z Bogiem za pan brat

Niedziela, 21 grudnia 2008, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Hip–hop z Bogiem za pan brat
Fot. Archiwum
Rapujący gorliwy katolik, który zrezygnował z hulaszczego stylu życia, nawołuje słuchaczy do nawrócenia poprzez swoją twórczość. Chce, aby przemiana, która dokonała się w nim, była udziałem jego publiczności.

O Łukaszu Besiu z Jeleniej Góry donosi Polskie Radio Wrocław. - Jeszcze trzy lata temu sam kradł i brał narkotyki. Ale nawrócił się. Jak mówi - dzięki pielgrzymce do Medjugorie. Pojechał tam za namową mamy. Ona sama nawróciła się dekadę temu, gdy modlitwą uratowała życie swojej matki, której lekarze dawali kilka miesięcy życia - a przeżyła jeszcze 8 lat – doniosła rozgłośnia. – Nawrócił się w czasie modlitwy w kościele i jednego dnia zerwał z nałogami i swoim dawnym życiem.

Dziś Łukasz przyznaje, że bardzo błądził i popadał w konflikty z prawem. Teraz, kiedy dokonała się w nim przemiana, kieruje swoje piosenki do mieszkańców blokowisk i biednych osiedli. – Wydał właśnie płytę z chrześcijańskim rapem, która jest jego manifestem. Młody twórca przemawia do swoich rówieśników językiem blokersów. Zachęca do zerwania z narkotykami, kradzieżami. Zaczął też działać w organizacjach katolickich – podało Polskie Radio Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group