Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5008
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hieroglify Wojciecha Zawadzkiego w ODK

Czwartek, 29 maja 2014, 8:47
Aktualizacja: 8:49
Autor: Manu
Jelenia Góra: Hieroglify Wojciecha Zawadzkiego w ODK
Fot. Organizator
W poniedziałek (2 czerwca) o godz. 17.00 w Galerii “Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu (przy ul. Krzysztofa Komedy–Trzcińskiego 12) rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Wojciecha Zawadzkiego pt. “Moje Hieroglify”. Jest to ekspozycja 25. zdjęć wykonanych przed i po roku 2000. Wystawa będzie czynna do 31 lipca. Wstęp wolny.

Wojciech Zawadzki opisuje swoje Hieroglify jako “swojego rodzaju znaki, w postaci kamieni, układu traw, wysychających kawałków drzew, wysyłanych mi przez kosmos natury, budują swoisty rodzaj informacji o istnieniu”.

Swoje wystawy prezentował nie tylko w kraju, ale i za granicą. W latach 1998–2008 jego prace prezentowane były w najważniejszych galeriach w Polsce, miał dwie duże autorskie wystawy: „Moja Ameryka” i „Olszewskiego 11”. Fotografie jego autorstwa znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Hunfeld (Niemcy), Śląskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej.

Wojciech Zawadzki (rocznik 1950) studiował geografię na Uniwersytecie Wrocławskim. Fotografuje od 20 roku życia. Działał w grupie 4+ (1980-81), był wykładowcą Wyższego Studium Fotografii w Warszawie (1991-93). W latach 70. duży wpływ wywarł na ukonstytuowanie się nurtu „fotografii elementarnej”, a w latach 80. na „fotografii czystej” . Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, kuratorem Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury i wykładowcą fotografii w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie, Zielonej Górze, kierownik i wykładowca w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze (obecnie dwuletniego studium pod nazwą „Jeleniogórska Szkoła Fotografii”) i Studium Fotografii „Kwadrat” we Wrocławiu. Wykładał także za granicą, m.in. w Danii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group