Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6135
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Henryk Kmiecik posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego

Wtorek, 30 grudnia 2014, 14:08
Aktualizacja: Środa, 31 grudnia 2014, 16:10
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Henryk Kmiecik posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego
Fot. Archiwum
Henryk Kmiecik (61 lat) jest już posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Polityk z Lubawki, który w 2011 roku startując z pierwszej pozycji Ruchu Palikota w wyborach do Sejmu uzyskał 13015 głosów w okręgu legnicko–jeleniogórskim, wyraźnie traci swój elektorat. Polityczni przeciwnicy parlamentarzysty komentują, że transfer do PSL jest dla niego ostatnim kołem ratunkowym.

We wrześniu informowaliśmy na naszych łamach o odejściu posła ze struktur i klubu Twojego Ruchu. W wywiadzie dla jelonki.com Henryk Kmiecik mówił zdecydowanie: - Na chwilę obecną nie ma takiej partii w Sejmie, która by mi odpowiadała programowo. Chociaż PSL nie modyfikowało od tego czasu swojego programu, to parlamentarzysta wraz z Arturem Dębskim, Tomaszem Makowskim, Michałem Pacholskim, Pawłem Sajakiem i Arturem Górczyńskim zdecydował się na przejście z koła Bezpieczeństwo i Gospodarka do „Ludowców”.

Henryk Kmiecik to debiutant w polskim Sejmie. W tegorocznych wyborach samorządowych poprzez komitet „Nasza Gmina Lubawka-Kalwaria Lubawska”, bez powodzenia ubiegał się o mandat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (444 głosy w okręgu), startował również na burmistrza Lubawki uzyskując najsłabszy rezultat. W pierwszej turze Tomasz Kulon miał 37,91 proc. poparcia, Ewa Kocemba 32,15 proc., urzędujący burmistrz Andrzej Świątek 27,47 proc. a Henryk Kmiecik 2,47 proc. (112 głosów).

W drugiej turze zwyciężyła kandydatka PO Ewa Kocemba (54,61 proc.). W wyborach do Rady Miejskiej Lubawki komitet posła zanotował czwarty rezultat (z sześciu startujących), ale w żadnym z okręgów jednomandatowych nie wprowadził swojego radnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group