Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7547
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Harcerze dla WOŚP

Poniedziałek, 14 stycznia 2019, 6:01
Aktualizacja: Wtorek, 15 stycznia 2019, 10:47
Autor: WAC
Jelenia Góra: Harcerze dla WOŚP
Fot. WAC
Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy Harcerskiego Pikniku Rodzinnego, który wczoraj (13.01) przez kilka godzin odbywał się się na Placu Ratuszowym.

Harcerski Piknik Rodzinny był jedną z wielu imprez w regionie, odbywających się w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Jeleniej Górze, w dwóch sztabach, zarejestrowało się około 400 wolontariuszy, którzy od rana ruszyli na ulice, aby zbierać do puszek datki na WOŚP.

Pieniądze zbierano także podczas harcerskiego pikniku. W jego trakcie odbywały się też licytacje gadżetów WOŚP oraz fantów, przekazanych przez różne instytucje oraz znanych jeleniogórzan. Mimo deszczowej aury, uczestnicy pikniku wykazywali się hojnością i kwoty, za jakie nabywali przedmioty, mocno przewyższały ceny wywoławcze.

Myślę, że udało nam się przygotować wiele atrakcji, dla całych rodzin – mówi komendant Hufca Karkonoskiego Związku Harcerstwa Polskiego Robert Zapora. - Między innymi mamy żywe piłkarzyki, strzelnice z broni ASG, a także trenażery, na których można wykręcić kilometry dla WOŚP oraz miasteczko ruchu drogowego Straży Miejskiej. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się loteria fantowa – w tym roku przygotowaliśmy 900 losów i jestem pewien, że wszystkie znajdą nabywców. Posilić się można bigosem i grochówką z kuchni polowej. Wraz z nami są też strażacy z OSP Sobieszów, ratownicy medyczni z firmy Divemed oraz miłośnicy wyścigów wraków z grupy Jelenie Wraki.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group