Niedziela, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 7055
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Harcersko i patriotycznie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 listopada 2019, 6:57
Aktualizacja: Środa, 13 listopada 2019, 5:56
Autor: WAC
Fot. WAC
Hufiec Karkonoski Związku Harcerstwa Polskiego był organizatorem XII. Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej „Jelonek”, który odbył się wczoraj (9.11) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Na festiwalowej scenie wystąpiło 15 solistów i zespołów harcerskich liczących w sumie 120 uczestników. Podzielono ich na kilka kategorii począwszy od zuchów, a na wędrownikach i instruktorach skończywszy. Każdy z wykonawców zaprezentował dwa utwory. Jeden z kręgu tzw. piosenki turystycznej, a drugi tradycyjnie o charakterze patriotycznym. Gwiazdą festiwalu, która swoimi piosenkami porwała publiczność do wspólnego śpiewania była grupa „Na Swoim”.

Jako, że impreza wpisała się w miejskie obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości gośćmi honorowymi koncertu finałowego byli prezydent Jeleniej Góry Jery Łużniak wraz z zastępcami, przewodniczący Rady Miasta Wojciech Chadży. Nie zabrakło posła elekta Roberta Obaza.

Był to jak co roku festiwal dla wszystkich harcerzy z Dolnego Śląska – mówi Magdalena Załoga. - Mamy między innymi uczestników z Jawora, Bolesławca, Wrocławia oraz Oleśnicy. Z naszego hufca wystartowały dwa zespoły.

Twoja reakcja na artykuł?

15
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group