Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Hala „Zorki” w „płomieniach”

Wtorek, 12 kwietnia 2011, 13:47
Aktualizacja: 14:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Hala „Zorki” w „płomieniach”
Fot. Mariusz
Dziesięciu jeleniogórskich strażaków z trzech zastępów walczyło dzisiaj z pożarem, do jakiego doszło w hali produkcyjnej firmy Zorka w Jeleniej Górze. Akcja była na tyle utrudniona, że płomienie przedostały się rurami wentylacyjnymi na zewnątrz budynku.

Był to na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń. Jak mówi Maciej Gorzycki, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 KM PSP w Jeleniej Górze, podobne ćwiczenia odbywają się codziennie. Strażacy przez sześć godzin dziennie utrwalają swoje umiejętności z zakresu obsługi i budowy sprzętu, ratownictwa gaśniczego, medycznego czy pierwszej pomocy. Dzisiaj dzięki gościnności właścicieli firmy Zorka w Jeleniej Górze, ćwiczyli na hali zakładu.

– Są to ćwiczenia wykonywane w ramach rocznego planu doskonalenia zawodowego. Dzisiaj scenariusz ćwiczeń przewidywał pożar w hali, a następnie jego rozprzestrzenienie się ciągiem wentylacyjnym na zewnątrz budynku, w tym na dach. Ogień zbliżał się do zbiornika trocin. Założyliśmy, że pracownicy zakładu ewakuowali się przed naszym przyjazdem i przed wyjściem wyłączyli prąd – wyjaśnił Maciej Gorzycki.

Zadaniem strażaków było podanie dużych ilości wody. Takie działania mają na celu doskonalenie umiejętności, szybkiego podejmowania decyzji, podniesienie sprawności strażaków oraz analizowanie każdej akcji i ewentualnie popełnionych błędów w celu ich eliminacji na przyszłość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group