Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4257
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hala w SP 8 niemal gotowa

Niedziela, 8 maja 2022, 9:13
Aktualizacja: 9:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Hala w SP 8 niemal gotowa
Fot. Przemek Kaczałko
Budowa hali sportowej dla Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze dobiega końca. Odbyły się już pierwsze odbiory, więc marzenie społeczności szkoły integracyjnej wkrótce się spełni.

W piątek (6.05) odbyły się odbiory techniczne robót, a w ciągu 4 tygodni od tego terminu ma być wydane pozwolenie na użytkowanie.

Wrażenia ogromne - byłam świadkiem tego, jak ta hala się budowała, a jak stanęłam w gotowym obiekcie, to towarzyszą mi ogromne emocje - wyznała Maria Silbert-Salabura, dyrektorka SP 8. - To nie tylko hala, ale też 3 duże sale lekcyjne, 2 sale do terapii oraz spore zaplecze sanitarne - zaznaczyła dyrektorka.

Obiekt kosztował ok. 9,5 mln zł, z czego połowa jest dofinansowana z PFRON-u. Nowa hala to również dobra wiadomość dla klubów sportowych.

Oczywiście hala ma służyć mieszkańcom, więc w godzinach, kiedy nie będzie zajęć lekcyjnych czy SKS-ów, to obiekt będzie wykorzystywana przez kluby sportowe i innych potrzebujących - zaznaczyła M. Silbert-Salabura, która cieszy się, że otoczenie placówki również zyskało. - Są nasadzenia na zewnątrz, przesunięto zewnętrzne boisko wielofunkcyjne i liczymy na to, że zmieni się również stara część szkoły, bo wnioskujemy o termomodernizację - dodała dyrektorka.

Prezydent miasta, który wczoraj oglądał obiekt, podkreśla, że warto było, bowiem obecnie w tej cenie nie byłoby szansy na realizację zadania.

Szkoła potrzebowała takiej hali - to szkoła integracyjna z dziećmi z niepełnosprawnością. Jak zobaczyłem w jakich warunkach dzieci tu ćwiczyły, powiedziałem sobie, że budowa hali musi być jedną z pierwszych moich decyzji jako prezydenta. Gdy podejmowaliśmy decyzję wraz z radnymi, to miała być inwestycja w 100 proc. z budżetu miasta, ale podjęliśmy ryzyko. Później udało się uzyskać dofinansowanie z PFRON-u i z ministerstwa - powiedział Jerzy Łużniak - zadowolony z wykonawcy, który wcześniej rozbudowywał też Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ul. Kruszwickiej.

Twoja reakcja na artykuł?

35
78%
Cieszy
2
4%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
6
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
303
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group