Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6733
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hala przy „Mechaniku” już stoi

Wtorek, 16 lipca 2013, 7:20
Aktualizacja: Środa, 17 lipca 2013, 7:22
Autor: Angela
Jelenia Góra: Hala przy „Mechaniku” już stoi
Fot. Wykonawca
Pełną parą idzie budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze. Budynek już stoi, teraz trwają roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu. Termin oddania przyszkolnej hali sportowej do użytku to 30 września br. Wartość robót budowlanych wynosi niemal 4 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to prawie 2 mln 800 tys. zł.

Obiekt sportowy o wymiarach 24x53 m z trybuną stałą na 166 miejsc oraz trybuną mobilną, buduje firma „PRE-FABRYKAT” z Miłkowa, która wygrała przetarg na roboty budowlane i wyposażenie hali.
- Prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem, nie ma żadnych opóźnień – zapewnia Jolanta Piasecka, naczelnik Wydziału Inwestycji UM w Jeleniej Górze.

Obecnie wykonano już około 70 procent inwestycji, a zgodnie z umową na zakończenie całości firma ma czas do końca września br.

Obiekt już stoi, teraz trwają prace wykończeniowe wewnątrz: budowa ścianek działowych, układane są płytki na ścianach i posadzkach, wykonano już konstrukcję trybun, a obecnie montowana jest podłoga sportowa, najważniejszy element tej hali.

W hali będzie też sala do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych. Przed wejściem zaprojektowano schody zewnętrzne oraz rampę dla niepełnosprawnych, a także chodniki z kostki betonowej i trawniki. Całość będzie monitorowana.

Dotychczas szkoła nie posiadała pełnowymiarowej sali sportowej, a zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w kilku salach nieprzystosowanych do zajęć.

Budowa przyszkolnej hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" w Jeleniej Górze jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group