Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 7586
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: H. Papaj kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry

Poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 10:27
Aktualizacja: Czwartek, 9 sierpnia 2018, 7:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: H. Papaj kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry
Fot. Przemek Kaczałko
Znamy już czwartego kandydata na prezydenta Jeleniej Góry. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Dolnośląski Ruch Samorządowy wskazał Huberta Papaja, który ma się ubiegać o fotel włodarza Jeleniej Góry. Ponadto poinformowano, że Grzegorz Sokoliński będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza w Szklarskiej Porębie, a Rafał Mazur w Piechowicach.

To już czwarty kandydat na prezydenta Jeleniej Góry, który ujawnił się przed oficjalnym ogłoszeniem wyborów. Wcześniej swój akces zgłosili Krzysztof Mróz (Prawo i Sprawiedliwość), Jerzy Łużniak (Platforma Obywatelska) i Grzegorz Niedźwiecki (Wspólnota Jelenia Góra). W tym tygodniu zostanie ogłoszony termin wyborów (końcówka października lub początek listopada) i wówczas komitety wyborcze będą mogły się oficjalnie tworzyć i ruszać z kampanią wyborczą.

Jak przekonywał szef DRS Cezary Przybylski - Papaj, Sokoliński i Mazur mają zarówno duże doświadczenie w pracy w samorządzie, jak i biznesie.

- Każdy z tych panów prowadził własne biznesy, kierował ważnymi jednostkami. Chodzi nam o połączenie doświadczenia samorządowego - czułość i otwartość na sprawy ludzkie, bezpośredni kontakt z mieszkańcami - z dobrą znajomością ekonomii i biznesu - powiedział Cezary Przybylski, który podkreślał istotę niezależności od centrali, czego dobrym przykładem ma być rozwój Dolnego Śląska.

Hubert Papaj podkreślał swoje związki z Jelenią Górą, w której się urodził oraz z nostalgią wspominał czasy, gdy nasze miasto tętniło życiem.

- Mieszkańcy mówią mi, że brakuje nie prezydenta, a dobrego gospodarza, który troszczy się o nich. Chcę być taką osobą, która rozwiązuje problemy mieszkańców, spotyka się z nimi, a nie tylko troszczy się o własny gabinet i wydawać duże pieniądze na jego remont - powiedział były zastępca Marcina Zawiły. - Jelenia Góra powinna być otwartym miastem, musi budować swoją pozycję i rozmawiać ze wszystkimi - dodał H. Papaj, który po ogłoszeniu terminu wyborów, kiedy to będzie można wystartować z kampanią wyborczą - przedstawi swój program dla Jeleniej Góry.

Z kolei Rafał Mazur (aktualnie radny Rady Powiatu Jeleniogórskiego) postanowił powalczyć o fotel burmistrza Piechowic, a Grzegorz Sokoliński o powrót do władzy w mieście pod Szrenicą.

- Chciałbym kontynuować to, co kiedyś było rozpoczęte i w pewnym momencie przerwane. Do rozwoju Szklarskiej Poręby, Karpacza, Jeleniej Góry i całej Kotliny Jeleniogórskiej, potrzebna jest nasza współpraca. Jeżeli uda nam się wspólnie działać na rzecz Kotliny Jeleniogórskiej, to każda z miejscowości na tym skorzysta - stwierdził G. Sokoliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (144)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group