Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7592
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gwiazdy błyszczą na Złotniczej

Piątek, 19 grudnia 2008, 17:13
Aktualizacja: 17:26
Autor: Mateusz Banaszak
Jelenia Góra: Gwiazdy błyszczą na Złotniczej
II trener reprezentacji Polski – Rafał Ulatowski był niewątpliwie najjaśniejszą gwiazdą nie tylko w swoim zespole
Fot. Benny
Od wczoraj trwa gala piłki nożnej : „Gwiazdy na gwiazdkę 2008”, w której uczestniczą gwiazdy polskiej piłki oraz młode talenty z różnych zakątków Polski

Gala rozpoczęła się od turnieju, w którym wystąpiły zespoły młodych talentów z różnych części Polski. Oprócz gospodarzy – SP GOL Jelenia Góra na turnieju stawiły się drużyny min. Lubina, Poznania, Wałbrzycha, Łodzi, Warszawy. W rozgrywkach futsalu najlepszą ekipą okazała się drużyna z Lubina, która nie dała większych szans swoim przeciwnikom. Drugie miejsce zajęli piłkarze z Wałbrzycha a trzecie lechici z Poznania. Sp Gol po bardzo dobrej ambitnej grze zajął wysokie czwarte miejsce wyprzedzając takie kluby jak Widzew Łódź czy GKS Bełchatów.

Po rozdaniu nagród najlepszym drużynom i zawodnikom, na parkiet wybiegły „gwiazdy” różnych drużyn, które zmierzyły się w turnieju o puchar prezydenta Jeleniej Góry. Na parkiecie zobaczyliśmy najlepszych zawodników z ligowych boisk, byłych piłkarzy, trenerów a nawet grające w AZS Wrocław kobiety, które zawodowo zajmują się uprawieniem tego popularnego sportu.

Pierwsze miejsce w tym zaciętym turnieju zajęły Gwiazdy Zagłębia Lubin, którzy miażdżyli swoich rywali szybkością, niezwykłymi umiejętnościami i doświadczeniem. Nic dziwnego, bo przecież w tym zespole grały takie sławy jak Szymon Pawłowski, Przemysław Kocot, Paweł Primel, a nad wszystkim czuwali utalentowali działacze , Paweł Jeż – prezes klubu i Rafał Ulatowski – II trener reprezentacji Polski, którzy tym razem nie z ławki trenerskiej a na boisku prezentowali próbkę swoich umiejętności piłkarskich.

Drugie miejsce zajęli najlepsi piłkarze obecnej polskiej ligi w składzie w którym zagrali min. bramkarz Sebastian Przyrowski, Piotr Rocki czy Błażej Telichowski. Trzecie miejsce zajęli piłkarze z Wrocławia, w składzie w którym mogliśmy zobaczyć dość popularnych piłkarzy takich jak Janusz Gancarczyk, Jarosław Lato, czy Sebastian Dudek. Stawkę zamknęły kobiety - piłkarki AZS Wrocław, które mimo skromniejszych warunków fizycznych i mniejszego stażu w rozgrywanych meczach, w każdym spotkaniu grały z zaangażowaniem i poświęceniem, próbując dorównać gwiazdom polskiego futbolu.

Wyniki:
Gwiazdy Śląska Wrocław - Gwiazdy Zagłębia Lubin 2-4
AZS Wrocław - Gwiazdy Polskiej Piłki 2-4
Gwiazdy Polskiej Piłki - Gwiazdy Śląska Wrocław 4-1
AZS Wrocław - Gwiazdy Zagłębia Lubin 1-6
Gwiazdy Zagłębia Lubin - Gwiazdy Polskiej Piłki 4-3
AZS Wrocław - Gwiazdy Śląska Wrocław 3-12

Końcowa klasyfikacja:
1. Gwiazdy Zagłębia Lubin
2. Gwiazdy Polskiej Piłki
3. Gwiazdy Śląska Wrocław
4. AZS Wrocław

Turniej młodych talentów do lat 12, klasyfikacja końcowa:
1. Zagłębie Lubin
2. Górnik Wałbrzych
3. Lech Poznań
4. SP GOL Jelenia Góra
5. Widzew Łódź
6. GKS Bełchatów
7. Miedź Legnica
8. Śląsk Wrocław
9. Polonia Warszawa
10. Polonia Świdnica

Wyróżnienia dla najlepszych zawodników:

Najlepszy strzelec: Michał Bartkowiak (Górnik Wałbrzych)
Najlepszy bramkarz: Kornel Koziarz (Zagłębie Lubin)
Najlepszy piłkarz: Maciej Skrzypczak (Lech Poznań)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group