Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9324
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gwiazdka z przedszkolakiem w "Siódemce"

Niedziela, 15 grudnia 2013, 7:42
Aktualizacja: 8:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gwiazdka z przedszkolakiem w "Siódemce"
Fot. SP 7
Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze gościła w piątek, 13. grudnia dzieci z czterech jeleniogórskich przedszkoli, które brały udział w rywalizacji sportowej, choć wcześniej wykazały się olbrzymi talentem artystycznym budując makiety jednego z marketów.

W zabawie zorganizowanej przez dyrektor szkoły SP 7 oraz nauczycieli w-f: Jarosława Wilusza i Bogusławę Kapelarz udział wzięły: oddział przedszkolny przy SP 7, Przedszkola Publiczne nr 2 i 5 oraz Niepubliczne Przedszkole "Bajka".

"Kaufland okiem dziecka" - to nazwa akcji, w której maluchy z trzech publicznych przedszkoli oraz jednego prywatnego, rywalizowały w części artystycznej.

Makiety przedstawiające hipermarket okiem dziecka wystawione były przed dwoma tygodniami na terenie placówki handlowej, która była jednym ze sponsorów Gwiazdki z Przedszkolakiem. Najmłodszą grupę stanowiły dzieci z "Bajki", które z wielkim zaangażowaniem walczyły w każdej konkurencji i to właśnie ich makieta została wybrana najlepszą, za co cała grupa dostała zaproszenie na zestaw "happy meal" do restauracji MC Donald's. W rywalizacji sportowej, w której nie było przegranych najwięcej punktów wywalczyło Przedszkole nr 5, drugie miejsce ex aequo zajęły: SP 7 i Przedszkole nr 2.

- Impreza na bardzo fajnym poziomie, konkurencje były dobrze przygotowane do wieku dzieci - zachwalała imprezę opiekunka dzieci z Przedszkola nr 5, Jadwiga Mikołajczyk.

To pierwsza taka impreza w "Siódemce", ale organizatorzy zapowiadają kontynuację w następnych latach. Widok dzieci, które wyjątkowo zdyscyplinowane słuchały poleceń św. Mikołaja i z ogromnym zaangażowaniem (a przede wszystkim w duchu fair play) rywalizowały w konkursach sprawnościowych mobilizuje do dalszych działań na rzecz integracji środowiska przedszkolnego.

- Mamy dwa oddziały przedszkolne i staramy się wyjść im naprzeciw. Od wielu lat zapraszamy tutaj przedszkola na potyczki matematyczne, a w tym roku wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić konkursy sprawnościowe. Jak widać, dzieci bawiły się świetnie, wyszły stąd zadowolone. Nie chodziło o to kto jest wygrany, kto jest przegrany. Tutaj nie ma przegranych, dzieci bawiły się dobrze, był mikołaj, świąteczna atmosfera - o to nam chodziło - podsumowała dyrektorka SP 7, Elżbieta Rybak.

Gwiazdka z Przedszkolakiem zakończyła się rozdaniem prezentów dla wszystkich uczestników oraz świątecznymi życzeniami, a maluchy garnęły się, by przybić na koniec "piątkę" mierzącemu 200 cm wzrostu, św. Mikołajowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group