Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5489
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gwiazda już rozbłysła, Orszak się formuje!

Wtorek, 2 stycznia 2018, 9:43
Aktualizacja: Środa, 3 stycznia 2018, 14:20
Autor: Organizator
Jelenia Góra: Gwiazda już rozbłysła, Orszak się formuje!
Fot. Archiwum Organizatora
Słychać radosne kolędowanie i choinki mienią się kolorowymi światełkami! To znak, że już za kilka dni wyruszy spod Bazyliki świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze Orszak Trzech Króli.

To już tradycja w naszym mieście, bo w tym roku odbędzie się już po raz siódmy Karkonoski Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami Jeleniej Góry oczywiście 6 stycznia. Orszak to wspólnotowe kroczenie do stajenki, w której spotykamy świętą Rodzinę. Wraz z mieszkańcami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami, pójdziemy za gwiazdą i góralską Kapelą Janicki ze śpiewem tradycyjnych kolęd pod hasłem: „Bóg jest dla wszystkich”.

Organizatorem Orszaku w Jeleniej Górze jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, które przygotowuje w naszym mieście także Marsz dla Życia i Rodziny i Akademię Mamy i Taty oraz – przede wszystkim – prowadzi szkoły katolickie: szkołę podstawową, gimnazjum i liceum u św. Pankracego.

Jak mówi Mariusz Gierus, prezes Stowarzyszenia: „Orszak to wspólne, rodzinne i wesołe świętowanie Objawienia Pańskiego. A ponieważ każda okazja do bycia razem, także w wymiarze społecznym, jest dobra, nie może tam zabraknąć ludzi, którzy chcą się obdarowywać radością i i miłością”. Od początku w rolę jednego z trzech króli wciela się Marek Niewiadomski, który podobnie określa sens uczestnictwa w Orszaku: „Jako członek wspólnoty Kościoła czuję się odpowiedzialny za jakość święta Objawienia Pańskiego. Chcę pokazać swoją obecnością, że wiara może być świętowana radośnie i chcę się nią dzielić z innymi”.

W Orszaku dominują kolory: zielony, czerwony i niebieski. To barwy dworów trzech monarchów, szukających narodzonego Króla i niosących mu dary: złoto, mirrę i kadzidło. Zbliżają się oni do Jeleniej Góry, a my wspólnie z nimi ruszymy spod Bazyliki ok. godz. 13.00 i oddamy pokłon Jezusowi już 6 stycznia 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1159
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group