Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5972
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Groźbą zmuszali do zapłaty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 30 maja 2009, 7:50
Aktualizacja: 14:17
Autor: TEJO
Pijany murarz z kolegą próbowali wymusić zapłatę od zleceniodawcy, który twierdzi, że wykonawca sfuszerował robotę. Grozi im kara do trzech lat więzienia.

Do incydentu doszło w miniony piątek. – 49-letni mężczyzna wykonywał pokrzywdzonemu usługi budowlane, za które otrzymał zaliczkę. Zakończył zleconą mu usługę, jednak według pokrzywdzonego były usterki, które miał on usunąć. Na to nie chciał się on zgodzić. Razem ze swoim kolegą przyjechali do zleceniodawcy i zażądał wypłaty reszty pieniędzy – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

Kiedy mężczyzna się nie zgodził i kategorycznie zażądał dokończenia pracy mężczyźni odjechali. Tego dnia wrócili jednak jeszcze raz. Tym razem byli odważniejsi, bo po alkoholu. Grozili pokrzywdzonemu, a jeden z nich uderzył mężczyznę w twarz. Napastnicy zostali spłoszeni przez rodzinę pokrzywdzonego.
O zdarzeniu mężczyzna natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie uzyskanych rysopisów ustalili i zatrzymali sprawców.

Jeleniogórzanie trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Byli już notowani za podobne przestępstwa. Zostali oni objęci dozorem policyjnym oraz zastosowano wobec nich zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~ZABOBRZANIN 30-05-2009 8:02
Ale było taniiijjjo i bez faktury ! Wiec prosto i dobrze znaczy drożej !
piipi 30-05-2009 9:15
~ Znawca budowlany sie znalazl..mogl sam wykonac usluge !
~pytam 30-05-2009 10:29
A jak odebrać pieniądze od pracodawcy, u którego na pieniądze czekam już pół roku? Jak zapytałam kiedy odda to się obraził.
~kgb 30-05-2009 10:45
Ciekawe kto pełnił nadzór budowlany?
ago. 30-05-2009 10:45
Do Zabobrzanin - Z faktura czy bez - jak zrobił, to jakieś pieniądze się człowiekowi należą za pracę. Nie wiadomo tylko na czym polegały niedoróbki. Bywa też i tak, że ktoś wynajmuje człowieka, który wykona pracę, a wynajmujący w ogóle nie płaci, bo "nie było umowy", a wykonawca nie wystawił faktury.
ago. 30-05-2009 10:49
Usługodawca mógł zlecić pracę firmie budowlanej, a nie zwracać się o to do nie sprawdzonych "wykonawców". Tylko czy wtedy także nie miałby problemów?
~Pracownik 30-05-2009 11:22
Witam wszystkich czytelników .Pracowałem na wielu budowach, ale na nielicznych z płacami było tak jak powinno być. Moje doświadczenia są bardzo negatywne . Nie popieram samosądów ,takich jak zaszły w tym przypadku. O dobrych fachowców też trudno na polskim rynku i bywa z nimi bardzo różnie . Zleceniodawca od razu wiek kogo zatrudnia i za jakie pieniądze, czy zatrudnia firmę budowlaną, czy jako fuchę zleca usługę po obniżonych kosztach . Ja z moich doświadczeń na palcach jednej ręki mogę policzyć uczciwych zleceniodawców .Większości z nich za darmo chce mieć złote klamki w domu, są to pasożyty żerujące na cudzej krzywdzie ,krętacze itd. Ale to są moje doświadczenia i moja opinia.
~Ed 30-05-2009 12:10
Zabobrzanin pisze jak znawca, faktura to tylko przymus zapłaty VAT`u, a nie gwarancja jakości. Czy masz człowieku świadomość jak długo trwają sprawy sądowe dotyczące budowlanki? Chyba nie, ponieważ nie pisałbyś takich farmazonów. Fakt dzięki dokumentowi masz podstawy aby rościć sobie prawa do reklamacji, ale to droga do nikąd. Lepiej korzystać ze sprawdzonych ekip, lepiej drożej bez faktury ale dobrze.
~ 30-05-2009 12:16
Ale mądrale, a może to ktoś mu ich polecił? nie każdego stać na firmę budowlaną i nie każdy potrafi sam robić takie rzeczy. Fuszerów pełno i trzeba ich tępić.
piipi 30-05-2009 13:22
~Mezczyzna z mezczyzna ..NIE potrafi sie dogadac ! ~Fe,fe !!!
~do Pracownik 30-05-2009 14:02
miałem już wielu pracowników co twierdzili, że są fachowcami i potrafią wywiązać się ze zlecenia ale w trackie wychodziło, że to partacze i tylko niszczą materiał i co mam takim płacić, czy to oni powinni zwrócić zmarnowany materiał. Skończyły się czasy partaczy co brali niebotyczne pieniądze za spartoloną robotę. To są moje doświadczenia i moja opinia.
~abcd3 30-05-2009 14:35
cwaniak nie zaplacil ale zaplaci
rymcycymcy 30-05-2009 14:42
Kto ma coś w głowie i zna się na robocie, to otwiera działalność i nie nadąża ze zleceniami. Na szybko, tanio i z ogłoszenia są do wzięcia jedynie lewusy i szachraje :)
~Spity Gonzales 30-05-2009 16:21
Parę lat temu remontowałem z kolegą mieszkanie u pewnej pani. Była obecna codziennie. Ciamkała , cmokała i była zadowolona. Gdy już skończyliśmy pracę , zamiast ujrzeć pieniądze , usłyszeliśmy zapytanie o fakturę.Znaczy , czy jej wystawimy. Wystawić , to jej mogliśmy... Franca dobrze wiedziała , kogo bierze do roboty. Straciłem połowę urlopu,narobiłem się i nic z tego nie miałem. Znam przypadek doktora(nie medycyny) , który też pilnował pracowników firmy. Też się umówił na konkretną kwotę i fakturę a i owszem. Gdy przyszło do płacenia , to sku... przykładał kartkę papieru na sztorc do ściany i podświetlał ją latarką sprawdzając równość. Mój kapral w wojsku sprawdzał , czy jestem dobrze ogolony watą. Choćbyś sobie skórę z twarzy ogolił to zawsze jakiś paproch z waty się przyklei.A wracając do "doktora" , to kootas dobrze wiedział , że nie zapłaci. Był obecny przy robocie i nie wnosił zastrzeżeń. Fuszerkę wypracowuje się przez pewien czas. Nie można spaprać np. ściany w ciągu jednej godziny, tym bardziej , że złamas jeden sprawdzał co i rusz.Sprawa skończyła się w sądzie. Czasami chyba jedynym wyjściem jest obicie mordy takim .......
~gadka-szatka 30-05-2009 17:13
a umowa to gdzie ludzie puknijcie sie w swoje madre glowki z robolami-fachowcami tak jest
ago. 30-05-2009 17:52
Do Spity Gonzalez - Co jej mogliście wystawić, jak nie fakturę? :-)
~ana 30-05-2009 18:03
to swinstwo jak zrobilam prace to trzeba zaplacic i tu jest taka prawidlowosc ze im wieksze ktos ma docentury to jest wiekszym padalcem i byc moze i w tym przypadku jest podobnie?Ludzie sie napracowali a zaplaty nie widac a Tobie Spity Gonzales wspolczuje tych paskudnych przezyc .Czego to padale nie wymyslaja sciany potraktowac papierem i latarka psychol i tyle nieprawdopodobne ...
~Tomy M. 30-05-2009 20:21
Tacy fachowcy murarze, a starej sztuczki nie znają :-) Zamurowuje się jajko w ścianie tak aby było ledwie przykryte ale niewidoczne. Na koniec roboty przebija się je szpilką, najlepiej w kilku miejscach. Gdy klient płaci, to po otrzymaniu kasy wyciąga się to jajko ze ściany, gdy nie płaci ... jajko zaczyna śmierdzieć ... wierzcie mi że smród jest tak niesamowity że klient dzwoni do Was czym prędzej. Sam jajka nie znajdzie, nie ma szans ustalić skąd wydobywa się smród. Optymalnie jest jajko zamurować pod sufitem lub w suficie. To stara murarska/malarska praktyka. Zawsze się sprawdza :-) Oczywiście klient może nie domyślić się co się dzieje, ale na 100% jakiś znajomy którego spyta powie mu dlaczego śmierdzi: BO NIE ZAPŁACIŁEŚ! :-) Po tygodniu, dwóch, takiego śmierdzenia mieszkanie jest do remontu, trzeba kłaść nowa warstwę tynku i farbę. To praktyka w pełni legalna ... nie ma strachu, żaden sąd nie skarze za to murarza/malarza. Co do rachunków za robotę: Każdy może wystawiać rachunek, nie trzeba mieć założonej działalności gospodarczej. Pisze się umowę od dzieło i wystawia rachunek (bruto). Zleceniodawca opłaca podatek od tej umowy w wysokości 18% z podstawy pomniejszonej o 25% koszty uzyskania przychodu (lub można wyższe koszty zadeklarować jeżeli ma się na nie faktury/rachunki) Artyści malarze płacą też 18% z tym że mają koszty w wys. 50% bez potrzeby ich udowodniania.
d3m0l 30-05-2009 21:01
~Zabobrzanin -bez f-ry może oznaczać o VAT mniej, w rzeczywistości różnice są znacznie mniejsze w firmach które wykazują już jakieś dochody, bo i tak jedna więcej czy mniej niczego nie zmienia. (o ile ktoś ma działalność bo bywa, że to problem) ~pytam -jeśli masz dokumenty potwierdzające należność, bądź odwrotnie pracodawca nie ma dokumentów potwierdzających,że wypłacił to co się należy to pozostaje sąd pracy, tam na szczęście to ty startujesz z pozycji uprzywilejowanej a pracodawca musi udowodnić swoją niewinność bądź uznać roszczenie. Z doświadczenia powiem, że nie taki diabeł straszny. ~kgb -a kto ci powiedział, że nadzór musiał być, budowę komórki czy docieplenie wykonuje się na podstawie zgłoszenia, a nawet zgodnie z ustawą z dnia 17-07-1997 " o szczególnych zasadach remontów" np. domy popowodziowe można nawet odbudowywać, remontować do stanu pierwotnego bez zezwolenia na budowę :) jedynie na podstawie zgłoszenia. To jest rarytas w naszym prawie budowlanym. ~ago - masz całkowitą rację, tylko jest problem ze znalezieniem wykonawcy, fachowców zwyczajnie brakuje a tzw. "fahoFcy" zostali bo albo mają dwie lewe ręce, albo piją i nie wytrzymali by w legalnej firmie.
Cień 1-06-2009 1:22
Do postu 30-05-2009 14:02. A ja myślę, że ty żałowałeś materiał i chciałeś odwalić fuszerkę i wycyckać pracowników. I pewnie żałowałeś na porządne narzędzia, które są podstawą dobrze wykonanej roboty. Wiesz ilu miałem takich pracodawców jak ty, a co najciekawsze pracowałem u takich, którzy mnie chwalili i nie żałowali kasy na nic, co potrzebowałem, to dostałem, ba nawet lepiej, bo dostawałem kasę i sam sobie kupowałem, co potrzebowałem.
~ 1-06-2009 8:44
Brawo "pokrzywdzony"! Nawet nie raczył zapisać sobie nazwisk wykonawców! Policja musiała ustalać sprawców na podstawie uzyskanych rysopisów!!!
~ 2-06-2009 16:12
Wszyscy wiedzą, że toW.z cieplic on tak tylko potrafi i on jest takim partaczem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W dodatku, że to nie murarz tylko samouk, bez szkoły taka jest prawda!!!!!!!
~ 2-06-2009 21:42
Masz rację że to partacz z Cieplic, w dodatku partacz od wszystkich innych robót. Urząd Skarbowy powinien zaiteresować się czy ma zarejstrowaną firmę i czy odpowadza podatek.
~//// 19-02-2010 22:36
kto mi podpowie co mam zrobic jesli fachowcy remontowali cały dom glazura terakota gładzie i malowanie i po 6 miesiacach pękają sciany i to na wrzystkich scianach na gładzi widac małe pęknięcia wygląda jak pajęczyna.
~ 18-03-2011 0:34
heheheh jajka to ndobre bapka nie płaći to jej w pier 100 jajek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group