Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3488
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Groteski ciąg dalszy: Schetyna popiera rywala komitetu PO

Poniedziałek, 27 października 2014, 8:45
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Groteski ciąg dalszy: Schetyna popiera rywala komitetu PO
Fot. Przemo
W kategoriach absurdu można oceniać partyjne rozgrywki w Platformie Obywatelskiej. Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna przed tygodniem nie wziął udziału w konwencji swojej partii w Jeleniej Górze. Byłego szefa MSW nie było też w sobotę (25.10) w Wabrzychu na konwencji dolnośląskiej Platformy, ale w dniu wczorajszym (26.10) znalazł czas, by oficjalnie poprzeć Marcina Zawiłę.

Polityka na Dolnym Śląsku w ostatnim czasie kręci się wokół Platformy Obywatelskiej. Urzędujący prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła będąc nadal członkiem PO nie jest popierany przez swoją partię, za to stronnicy Jacka Protasiewicza w porozumieniu z Rafałem Dutkiewiczem postawili na swojego byłego członka - Marka Obrębalskiego. W niedzielę (26.10) w Zdrojowym Teatrze Animacji odbyły się dwie konwencje: powiatowej Platformy Obywatelskiej oraz Komitetu Marcina Zawiły "Razem Zmieniamy Jelenią Górę".

Aby nie zaliczyć kolejnej wpadki, działacze związani z Grzegorzem Schetyną zaplanowali dwie uroczystości, jedną po drugiej (z minutową przerwą) z jednakowymi aktorami. W pierwszej części (powiatowej PO) Marcin Zawiła przemawiał jako "gość honorowy", natomiast w drugiej zagrał rolę pierwszoplanową - kandydata komitetu RZJG na prezydenta Jeleniej Góry.

- Komitety wyborcze prowadzą osobne rozliczenia, dlatego trzeba było podzielić te konwencje. Ludzie Platformy wspierają dwóch kandydatów w Jeleniej Górze, takie jest ustalenie rady regionalnej. Mówiłem od początku, że Marcin Zawiła jest kandydatem, którego będę wspierał wczoraj, dzisiaj i jutro. Jestem przekonany, że wygra te wybory. Życzyłbym sobie, żeby każda partia mogła wystawić dwóch kandydatów tak, jak w Jeleniej Górze - stwierdził Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna (PO).

Na obu konwencjach (PO w Filharmonii Dolnośląskiej i Marcina Zawiły w Teatrze Animacji) była obecna posłanka Zofia Czernow. Kto, jej zdaniem, byłby lepszym prezydentem Jeleniej Góry - Marek Obrębalski, czy Marcin Zawiła? - Dla mnie najważniejsze jest to, żeby wybrać jak najlepszego prezydenta. Boleję nad tą sytuacją, nie ukrywam. Zależy mi na tym, żeby do Rady Miasta dostali się ludzie najlepsi. Poparłam dzisiaj Marcina Zawiłę, bo go znam wiele lat. Wiem, że jest to człowiek uczciwy, prostolinijny i otwarty. Marek Obrębalski był członkiem PO i sądzę, że wróci do partii, ale stawiam na Marcina – stwierdziła Zofia Czernow.

Sztandarowym projektem programu Marcina Zawiły ma być budowa obwodnicy Maciejowej, a także zapełnienie dzielnicy przemysłowej nowymi fabrykami.

Filmiki Telewizji StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group