Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7411
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grodzka i Jasna sprzedane

Czwartek, 14 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 17 stycznia 2006, 10:45
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Dwa bardzo atrakcyjne grunty w centrum Jeleniej Góry, od dawna niezagospodarowane, poszły wreszcie w prywatne ręce.

Mowa o placach przy ulicy Jasnej i Grodzkiej, na których od lat funkcjonują parkingi. Pierwsza nieruchomość została sprzedana za 1 mln zł, druga za 1,202 mln. Nabyli je miejscowi inwestorzy, choć ochotę miała na obie parcele polsko-brytyjska spółka Focus Park Browar z Warszawy. Jej oferta przetargowa została odrzucona, ale firma nie daje za wygraną i chce unieważnienia przetargu.

Oba grunty od wielu lat były w ofercie inwestycyjnej miasta. Ale nie było chętnych na kupno. Potencjalnych nabywców odstraszała cena, konieczność zakupu całych parceli, a nie wydzielonych z nich mniejszych działek, oraz wizja konieczności dokonania badań archeologicznych terenu.

Jedna i druga nieruchomość znajduje się w strefie objętej ścisłą ochroną konserwatorską, a historyczne plany i zdjęcia tej części miasta pokazują, że była tu zwarta zabudowa śródmiejska.

- Najbardziej obawiam się tego, co się kryje pod ziemią. Od tego, jak długo potrwają prace archeologiczne i co tam znajdziemy, zależy potem termin rozpoczęcia inwestycji - mówi Paweł Müller, nabywca gruntu przy ulicy Jasnej.

Natomiast nabywca drugiej posiadłości przy ulicy Grodzkiej Rafał Polikowski właściciel firmy Polimarket z Jeleniej Góry mówi, że jeszcze nie ma konkretnej wizji tego miejsca, ale myśli o dużych powierzchniach handlowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group