Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8529
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Grillowane Boże Narodzenie

Sobota, 22 grudnia 2007, 7:17
Aktualizacja: 14:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Grillowane Boże Narodzenie
Fot. AGA/TEJO
Wątpliwa świąteczna atrakcja na placu Ratuszowym. W namiocie zamiast pachnieć choinką – śmierdzi węglem drzewnym, a bożonarodzeniowy kiermasz bardziej przypomina tandetny jarmark niż zapowiadaną hitową propozycję dla jeleniogórzan i turystów.

– Kto wpadł na pomysł, aby pod namiotem rozpalać grilla – zastanawiają się ci, którzy zdecydowali przekroczyć próg olbrzymiego namiotu rozstawionego na części rynku.
Wszyscy odwiedzający jarmark świąteczny muszą zderzyć się ze ścianą dymu i smrodu charakterystycznego dla letnich wieczorów z opiekanymi kiełbaskami na ogródku działkowym.

Propozycje gastronomiczne też jakoś mało świąteczne: króluje znana z nadbałtyckich plaż pajda chleba ze smalcem i kiszone ogóreczki na zakąskę do plastikowej szklanicy grzanego wina.

O tym, że to jarmark świąteczny, przypominają wystawcy i oprawa muzyczna. Rozbrzmiewają kolędy, czy to odtwarzane mechanicznie, czy też śpiewane przez rodzimych wykonawców głównie z jeleniogórskich placówek kultury. Z kolei handlarze na większości stoisk oferują, całkiem ładne, ozdoby choinkowe w postaci, na przykład, aniołków. Jest też rzeźbiarz Ryszard Zając z przepiękną szopką i gołą panią, równie finezyjnie wyrzeźbioną. Przy okazji można kupić tani ciuszek.

W niedzielę świąteczne życzenia w tej atmosferze grillowanych ziemniaczków jeleniogórzanom i turystom złoży prezydent miasta Marek Obrębalski. Przy okazji będzie „mgielna” otoczka dymu nadająca całemu przedsięwzięciu niepowtarzalnej atmosfery Świętej Nocy z Betlejem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group