Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3269
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grand Prix dla Ewy Kobielskiej z Młodzieżowego Domu Kultury

Piątek, 31 października 2014, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Grand Prix dla Ewy Kobielskiej z Młodzieżowego Domu Kultury
Fot. MDK
Trochę nieoczekiwany, ale w pełni zasłużony sukces odniosła Ewa Kobielska ze Studia Piosenki MDK. – Nasza wokalistka zdobyła główną nagrodę na V Konkursie Wokalnym „Śpiewobranie” w Częstochowie – informują z dumą pracownicy MDK.

Konkurs o zasięgu ogólnopolskim został zorganizowany przez Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie oraz Gimnazjum Artystyczne i Akademickie we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie. Uczestnikami konkursu byli soliści, uczniowie VI klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

- Po przesłuchaniach wstępnych nasza laureatka została zakwalifikowana do finału. W poniedziałek (27 października) wystąpiła podczas uroczystej gali konkursowej w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, gdzie decyzją jury zdobyła nagrodę Grand Prix – dodają pracownicy MDK.

Sponsorem nagrody głównej – realizacji profesjonalnego nagrania jest Studio Radioaktywni, które działa od 1995 r. i ma na swoim koncie udział w powstaniu ponad stu albumów oraz kilku produkcji filmowych i teatralnych. Studio współpracowało m.in. z zespołami: Bakshish, Habakuk, Maleńczuk Pocket Band, Sidney Polak, Świetliki, T.Love, Zakopower, Golec Uorkiestra.

- Sukces Ewy jest nie tylko efektem pracy nad sobą i swoim warsztatem ale przede wszystkim pasji i konsekwentnej pracy jej nauczycielki Renaty Kryńskiej a także zaangażowania rodziców. Umiejętne połączenie tych elementów to gwarancja sukcesu – podsumowują pracownicy MDK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group