Dziwiszów: Grad goli w Dziwiszowie

Niedziela, 30 maja 2010, 15:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 maja 2010, 11:57
Autor: arec
Hokejowym wynikiem 8:3 zakończyło się dzisiejsze spotkanie jeleniogórskiej A klasy pomiędzy Piastem Dziwiszów, a Pub Golem Jelenia Góra.

Kibice, którzy pojawili się dziś na stadionie w Dziwiszowie z pewnością nie mogli narzekać na nudne widowisko. Pomimo grząskiej i mokrej murawy od pierwszych minut spotkanie toczyło się w szybkim tempie, a obydwa zespoły stwarzały wiele groźnych sytuacji.

W 19 minucie jako pierwszy na prowadzenie wyszedł zespół z Dziwiszowa po strzale Pawła Czerniaka. Napastnik Piasta mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny już 4 minuty później, kiedy po nieudanej pułapce ofsajdowej Pub Gola otrzymał podanie w polu karnym. Jednak po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

W 37 minucie znów cieszył się Piast. Antoni Podobiński ograł obrońców drużyny przeciwnej i wyszedł na czystą pozycję. Zobaczył jeszcze wychodzącego z boku Marcina Kozana, dograł do niego, a młody zawodnik Piasta nie zmarnował okazji i było 2:0.

Odpowiedź Pub Gola była bardzo szybka. W 40 minucie po dośrodkowaniu w pole karne z pierwszej piłki znakomicie uderzył Radosław Dutka i Pub Gol mógł cieszyć się ze zdobycia bramki kontaktowej.

Po zmianie stron obydwa zespoły ruszyły do ataku. W efekcie Piast zdobył w 49 minucie gola na 3:1. Strzałem głową popisał się wprowadzony na boisko 4 minuty wcześniej Bartosz Badran, a już w 50 minucie było 3:2. Pięknym strzałem w okienko Radosław Dutka pokonał Szymona Skupina.

W 62 minucie dziwiszowianie podwyższyli na 4:2. Piast wyszedł z kontratakiem. Marcin Kozan podał w polu karnym do lepiej ustawionego Podobińskiego, a ten pokonał Andrzeja Ambrożego. Ta bramka podcięła skrzydła zawodnikom Pub Gola, którzy mimo wszystko nie składali broni. W 80 minucie „Pubowicze” zdobyli bramkę, ale wcześniej faul na bramkarzu odgwizdał arbiter.

W 83 minucie z rozegraniem piłki długo zwlekał Szymon Skupin, który zmieniał rękawice bramkarskie. Po wznowieniu gry przez goalkeepera z Dziwiszowa Piast przeprowadził podobną akcję do tej z 62 minuty. Po kontrataku Podobiński odwdzięczył się Kozanowi i Andrzej Ambroży musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki. Była to kolejna akcja Piasta przeprowadzona po nieudanej pułapce ofsajdowej Pub Gola. Po tej bramce miejscowi kibice krzyczeli :„czarodziejskie rękawice”.

Jednak już minutę później „czarodziejskie rękawice” wyciągały piłkę z własnej bramki. Szymon Skupin wdał się w dyskusję z kibicami Pub Gola, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy jeleniogórskiej drużyny. Przy rozegraniu piłki po straconej bramce Jacek Hobgarski spróbował strzału z połowy boiska. Zaskoczony bramkarz Piasta nie zdołał wybronić i było 5:3.

Jeżeli ktokolwiek myślał, że była to ostatnia bramka w tym spotkaniu bardzo się mylił. W 87 minucie w pole karne Pub Gola wpadł Artur Seta, który mocnym strzałem nie dał szans Andrzejowi Ambrożemu. Minutę później z hattricka cieszył się Marcin Kozan, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Pawła Czerniaka.

W doliczonym czasie wynik spotkania na 8:3 ustalił Dariusz Mikulski, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko.

Piast Dziwiszów – Pub Gol Jelenia Góra 8:3 (2:1)

Bramki dla Piasta: Czerniak, Kozan×3, Badran, Seta, Podobiński, Mikulski
Bramki dla Pub Gola: Dutka×2, Hobgarski

Piast: Skupin, Kubicz, Małkowski (Mikulski), Małek, Pieńkowski, Podobiński, Seta, Kozan, Czerniak, Ciemniewski, Kogut (Badran).

Pub Gol: Ambroży, Pieroń, Ochlik, Zimorski (Lis), Bakaszyński, Grzyl, Chromik, Wojciechowski, Walczak (Żegota), Hobgarski, Dutka.