Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7836
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Góry są nieatrakcyjne dla mieszkańców regionu, bo są tutaj?

Sobota, 21 kwietnia 2012, 7:26
Aktualizacja: Niedziela, 22 kwietnia 2012, 10:32
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Góry są nieatrakcyjne dla mieszkańców regionu, bo są tutaj?
Fot. Marcin OlivaSoto
Dyskusja na temat popularności Karkonoszy wśród mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej, a także innych części Polski połączona z wystawą zdjęć z obozów wspinaczkowych z udziałem osób autystycznych odbyła się w miniony czwartek w Pasażu Grodzkim w Jeleniej Górze.

Czwartkowe spotkanie zorganizowała Fundacja Czarodziejska Góra. Uczestnicy dyskutowali o sposobach aktywizacji rdzennych mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej i osób „z zewnątrz” do wychodzenia w Karkonosze. Szczególny nacisk położono na środowisko młodzieży, a ściślej – zmiany formy promocji gór wśród młodych ludzi z wykorzystaniem mediów internetowych i portali społecznościowych.

Jedna z uczestniczek dyskusji, Kalina Pisarska, studentka pedagogiki zaproponowała m.in. grę Geocaching, w której za pomocą odbiorników GPS wyszukuje się perły przyrodnicze, a potem odnajduje się je w realu. Inni z obecnych wskazywali na konieczność umieszczania relacji czy zdjęć z wypraw w góry np. na facebooku – bijącym obecnie rekordy popularności wśród ludzi młodych.

Zastępca prezydenta miasta Jeleniej Góry Hubert Papaj, uczestnik dyskusji zaproponował, by wszyscy zadali sobie pytanie: Czy góry są nieatrakcyjne dla mieszkańców regionu bo są tutaj? Po krótkiej refleksji dyskutanci stwierdzili zgodnie, że słabnące zainteresowanie górami może wynikać z opieszałości mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej – na którą wskazał Hubert Papaj, niechętnych do bycia: „ambasadorami naszego regionu”.

Na koniec spotkania poruszono również kwestie angażowania szkół w promocję Karkonoszy i kontrowersji wokół ograniczania dostępności Karkonoskiego Parku Narodowego, np. fanom zimowej wspinaczki w Śnieżnych Kotłach czy jazdy na ski-tourach poza szlakami. Organizator zapowiedział również kolejne spotkania w najbliższej przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group