Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 4048
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Góry pod lupą geologów i ekologów

Wtorek, 22 września 2009, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: Ania
REGION: Góry pod lupą geologów i ekologów
Fot. Ania
„Geoekologiczne Problemy Karkonoszy" to temat siódmej międzynarodowej konferencji naukowej, która trwa w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Szklarskiej Porębie.

Organizatorami są: dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego oraz Krkonošský Národní Park. – Konferencja, w której uczestniczą Polacy i Czesi, odbywa się co trzy lata i prezentowane są na niej najnowsze wyniki badań naukowych dotyczących Karkonoszy oraz sąsiednich pasm Sudetów – wyjaśnia Michał Makowski, rzecznik prasowy KPN.

Jest ona jednocześnie doskonałą platformą wymiany informacji pomiędzy pracownikami naukowymi prowadzącymi badania naukowe po polskiej i czeskiej stronie Karkonoszy oraz dla pracowników obu parków narodowych, zajmujących się zagadnieniami ochrony przyrody.

Pierwsza konferencja naukowa pod hasłem „Geoekologiczne Problemy Karkonoszy” odbyła się w 1991 roku. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był Karkonoski Park Narodowy. Pomysł zrodził się po tym, jak w Karkonoszach utworzono Bilateralny Rezerwat Biosfery UNESCO. Od 1997 roku konferencja organizowana jest naprzemiennie przez czeską i polską stronę. W tym roku wpisuje się ona także w obchody 50-lecia Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group