Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8414
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Góral na morzach i oceanach w ODK

Niedziela, 20 października 2019, 7:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 października 2019, 13:32
Autor: Maria Suchecka
Jelenia Góra: Góral na morzach i oceanach w ODK
Fot. Organizator
W poniedziałek (21.10) o 17.00 w kawiarni MUZA Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu odbędzie się promocja debiutanckiej prozy Ryszarda Bilskiego.

Autor tej marynistycznej, wspomnieniowej książki urodził się u stóp Karkonoszy, ale to nie pobliskie skałki wspinaczkowe w Rudawach Janowickich uczyniły go alpinistą, tylko młodzieńcze marzenia, o czym sam pisze, wyprowadziły „górala” na szerokie morza świata. Na statkach spędził dziesiątki lat życia, realizując swoją pasję.

W tej książce zawarł wspomnienia z licznych rejsów. Dotarł do wielu portów, poznał ludzi wszelkiej nacji, doświadczył przygód, z których niejedna byłaby motywem na całą powieść.

Ryszarda Bilskiego charakteryzuje dar obserwacji, pamięć sytuacyjna, umiejętność trafnej charakterystyki postaci, a w uzasadnionych przypadkach również poczucie humoru. Znajdujemy w tym zbiorze opowiadań, a właściwie reportaży, które doskonale mieszczą się w przedziale literatury faktu, wiele elementów społecznych i politycznych, bo Ryszard Bilski, oglądając rzeczywistość z dystansu, jakim daje oddalenie na statku, postrzega ją z obiektywizmem.

Z pełnym przekonaniem zapraszam na spotkanie z autorem świeżo wydanej przez Stowarzyszenie Literackie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej pozycji „Przyjechał góral nad morze”, do śledzenia morskich przygód jeleniogórzanina, kapitana żeglugi wielkiej, który teraz na dobre osiadł w krainie swojego dzieciństwa i młodości. Będzie można wejść w posiadanie tej debiutanckiej pozycji i uzyskać autograf autora. Szczególnie mile będą widziani nauczyciele, absolwenci i czniowie ”Żeromaszczaka”, bo autor nadzwyczaj ciepło mówi o jeleniogórskim Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego, które go wychowało i uformowało.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group