Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7324
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gorący majowy weekend na drogach

Wtorek, 8 maja 2012, 6:56
Aktualizacja: 6:57
Autor: Angela
56 nietrzeźwych kierujących, 300 mandatów dla kierowców, w tym 25 dla motocyklistów, głównie za brawurową jazdę, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy lekceważenie sygnalizacji świetlnej. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 51 dowodów rejestracyjnych za różne usterki techniczne – to wynik wzmożonych działań jeleniogórskiej policji w okresie długiego majowego weekendu.

Jak informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, na naszych drogach doszło do 40 kolizji, z których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowy manewr wyprzedzania oraz najechanie na tył innego pojazdu. Ponadto odnotowano dwa wypadki drogowe.

Do ostatniego wypadku w trakcie weekendu doszło 5 maja br. około godziny 19.20 na drodze pomiędzy Chrośnicą a Janówkiem. 27-letni motocyklista jechał w kierunku Chrośnicy motocyklem typu Enduro bez tablic rejestracyjnych. Na moście z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad prowadzonym motocyklem i zjechał do koryta rzeki. Motocyklista trafił do szpitala. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group