Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6750
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Góra Gapy: widoki jeszcze piękniejsze

Piątek, 27 października 2017, 7:14
Aktualizacja: Sobota, 28 października 2017, 6:16
Autor: Paweł Guszała
Region: Góra Gapy: widoki jeszcze piękniejsze
Fot. Paweł Guszała
W regionie jeleniogórskim nie brakuje punktów widokowych. Najlepszym na to dowodem jest obecność aż dwóch Parków Krajobrazowych: Rudaw Janowickich i Doliny Bobru. W obrębie tego drugiego znajduje się Górza Gapy, gdzie zlokalizowanych jest kilka miejsc z których rozpościera się piękny widok.

Sukcesywnie władze miasta starają się je zagospodarowywać, aby były bardziej interesujące i bezpieczne dla zwiedzających.

Nowa atrakcja turystyczna powstaje na skałce Sośnik na Górze Gapy. Z tego punktu roztacza się panorama na gminę Jeżów Sudecki oraz Zabobrze. Coraz częściej urok tego miejsca doceniają mieszkańcy i turyści, dlatego władze miasta zdecydowały się lepiej zagospodarować punkt widokowy. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej już niebawem przeprowadzą prace porządkowe, dodatkowo zamontują balustradę. Od listopada ma być wygodniej i bezpiecznej.

- Próbowaliśmy zaangażować w to jeleniogórskie firmy, niestety nie było odzewu – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Chcieliśmy możliwie jak najszybciej to zrobić, dlatego musieliśmy skorzystać z usług MPGK. Planów na punkty widokowe mamy mnóstwo, ale ostateczna ich realizacja uzależniona jest od pieniędzy w budżecie.

Góra Gapy położona jest na terenie Borowego Jaru, za osiedlem „Pod Jeleniami”. Obszar ten obfituje w różnego rodzaju formy skalne oraz punkty widokowe. Ich piękno chroni i promuje Park Krajobrazowy Doliny Bobru. Góra Gapy poprzecinana jest wieloma ścieżkami, przed laty było to jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów. Dzisiaj Góra Gapy pomału odzyskuje popularność. Planowane prace na skałce Sośnik z pewnością mogą w tym pomóc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group