Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11656
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Góra Gapy: widoki jeszcze piękniejsze

Piątek, 27 października 2017, 7:14
Aktualizacja: Sobota, 28 października 2017, 6:16
Autor: Paweł Guszała
Region: Góra Gapy: widoki jeszcze piękniejsze
Fot. Paweł Guszała
W regionie jeleniogórskim nie brakuje punktów widokowych. Najlepszym na to dowodem jest obecność aż dwóch Parków Krajobrazowych: Rudaw Janowickich i Doliny Bobru. W obrębie tego drugiego znajduje się Górza Gapy, gdzie zlokalizowanych jest kilka miejsc z których rozpościera się piękny widok.

Sukcesywnie władze miasta starają się je zagospodarowywać, aby były bardziej interesujące i bezpieczne dla zwiedzających.

Nowa atrakcja turystyczna powstaje na skałce Sośnik na Górze Gapy. Z tego punktu roztacza się panorama na gminę Jeżów Sudecki oraz Zabobrze. Coraz częściej urok tego miejsca doceniają mieszkańcy i turyści, dlatego władze miasta zdecydowały się lepiej zagospodarować punkt widokowy. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej już niebawem przeprowadzą prace porządkowe, dodatkowo zamontują balustradę. Od listopada ma być wygodniej i bezpiecznej.

- Próbowaliśmy zaangażować w to jeleniogórskie firmy, niestety nie było odzewu – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Chcieliśmy możliwie jak najszybciej to zrobić, dlatego musieliśmy skorzystać z usług MPGK. Planów na punkty widokowe mamy mnóstwo, ale ostateczna ich realizacja uzależniona jest od pieniędzy w budżecie.

Góra Gapy położona jest na terenie Borowego Jaru, za osiedlem „Pod Jeleniami”. Obszar ten obfituje w różnego rodzaju formy skalne oraz punkty widokowe. Ich piękno chroni i promuje Park Krajobrazowy Doliny Bobru. Góra Gapy poprzecinana jest wieloma ścieżkami, przed laty było to jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów. Dzisiaj Góra Gapy pomału odzyskuje popularność. Planowane prace na skałce Sośnik z pewnością mogą w tym pomóc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
661
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group