Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8186
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Goduszyn też ma choinkę

Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 15:39
Aktualizacja: Wtorek, 18 grudnia 2018, 7:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Goduszyn też ma choinkę
Fot. AP
W kilku częściach Jeleniej Góry od początku grudnia stoją piękne choinki, przy których chętnie fotografują się mieszkańcy i turyści. Jest też wiele miejsc, gdzie brakuje tego typu ozdób, ale społeczność zamieszkała w Goduszynie wzięła sprawy w swoje ręce i również ma się czym pochwalić.

Choinka wraz z ozdobami została wykonana przez mieszkańców Goduszyna, którzy osobiście zawieszali wykonane własnoręcznie bombki, złote kokardy i gwiazdę. Wystarczyło tylko kilka chwil, by zmieniła się w prawdziwie świąteczne drzewko. Gdy na spotkanie dojechał św. Mikołaj, wspólnie z zebranymi mieszkańcami uroczyście zapalił światełka na choince. Zebrani - dzieci, młodzież i seniorzy wspólnie zaśpiewali kolędy, po czym organizatorzy zaprosili zebranych na gorący poczęstunek - przepyszną zupę gulaszową, kiełbaski i gorącą malinową herbatkę, a św.Mikołaj rozdawał słodycze.

Po raz kolejny mieszkańcy Goduszyna pokazali, że potrafią się mobilizować w czynie społecznym.

Uważamy, że choinki powinny stać w różnych częściach miasta, bo Jelenia Góra to nie tylko Plac Ratuszowy, Cieplice i Sobieszów, ale również Maciejowa, Osiedle Łomnickie i wszystkie poboczne miejsca, gdzie mogłaby stanąć choinka - powiedział Robert Obaz, działacz społeczny i były radny z Goduszyna, który ma nadzieję, że w przyszłym roku uda się podjąć kolejną inicjatywę - witacz "I love Jelenia Góra" przy skrzyżowaniu Goduszyńskiej z Trasą Czeską i tam na kolejne święta będzie można postawić choinkę.

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
353
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group