Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4284
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gminy pomogą

Poniedziałek, 15 lipca 2019, 8:25
Aktualizacja: Wtorek, 16 lipca 2019, 14:54
Autor: WAC
Region: Gminy pomogą
Fot. WFOŚiGW
W ramach programu "Czyste Powietrze", mieszkańcy pozyskują pieniądze m.in. na wymianę starych pieców i ocieplenie domów. Od jesieni ub. roku, kiedy program został uruchomiony, działają cztery punkty obsługi klienta programu, prowadzone przez WFOŚiGW: stolicy regionu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy. Teraz w obsługę programu włącza się pierwsze 16 gmin z regionu: Polanica–Zdrój, Kudowa–Zdrój, Szczawno–Zdrój i Duszniki–Zdrój, Dobroszyce, Szklarska Poręba, Chojnów, Podgórzyn, Głuszyca, Bierutów, Zgorzelec, Gaworzyce, Nowogrodziec, Udanin, Grębocice i Zawonia.
Zapraszam wszystkie dolnośląskie samorządy do włączenia się w obsługę tego ważnego dla mieszkańców programu - mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu. - Samorządy będą m.in. udzielać informacji i pomagać mieszkańcom w wypełnianiu wniosków. Zajmą się również ich przyjmowaniem, oceną i weryfikacją. Teraz liczba takich punktów będzie rosła, wraz z przystępowaniem kolejnych samorządów do obsługi programu.

Podczas spotkania z samorządowcami, w którym uczestniczył Bartłomiej Wiązowski, wiceprezes WFOŚiGW we Wrocławiu przekazano informacje o bieżących efektach wdrażania programu na Dolnym Śląsku. Na portalu beneficjenta jest zalogowanych ponad 11 tysięcy osób, to potencjalni beneficjenci programu. Do Funduszu wpłynęło 3,2 tys. wniosków. WFOŚiGW we Wrocławiu rozpatrzył 1,9 tys. wniosków. Przyznane dofinansowanie to kwota blisko 24 miliony złotych. Fundusz podpisał 721 umów. WFOŚiGW we Wrocławiu wypłacił do tej pory beneficjentom drugą co do wielkości w kraju kwotę pożyczek, ponad pół miliona złotych. Łącznie z dotacjami Fundusz wypłacił blisko 4 miliony złotych.

"Czyste Powietrze" to kompleksowy program, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych, mogą nie tylko wymienić przestarzałe piece m.in. na kotły gazowe czy pompy ciepła, ale i pozyskać pieniądze na ocieplenie swoich domów oraz wymianę okien i drzwi - dodaje Ł. Kasztelowicz. - W efekcie program przyczyni się do poprawy czystości powietrza, ale i przyniesie oszczędności dla kieszeni zwykłego Kowalskiego, który będzie płacił mniej za ogrzewanie. Podpisanie porozumień przez samorządy oznacza ułatwienie i zwiększenie dostępu do miejsc, w których mieszańcy będą mogli uzyskać pełną obsługę składanych wniosków.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
0
0%
Złości
6
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group