Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3686
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Gmina na każdy dzień

Wtorek, 23 czerwca 2020, 11:06
Aktualizacja: Czwartek, 25 czerwca 2020, 5:44
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Gmina na każdy dzień
Fot. użyczone
„Gmina Janowice Wielkie na każdy dzień” to nowy projekt lokalnego Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości. Jego realizację rozpoczęto w maju, a głównym celem projektu jest przekazanie mieszkańcom Janowic Wielkich wiedzy na temat lokalnego dziedzictwa i zasobów gminy Janowice Wielkie przez najbliższy rok.

Zaplanowano dwa spacery szlakami dziedzictwa - zasobów przyrodniczych oraz kulturowych, przeprowadzone będą warsztaty potraw z lokalnych. Mieszkańcy zostaną też zaproszeni na dwa spotkania dotyczące zasobów niematerialnych gminy oraz obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór.

Zanim dojdzie do spotkań z uczestnikami projektu, można już poznawać zasoby materialne i niematerialne oraz przyrodnicze gminy Janowice Wielkie, turystykę i inne formy aktywności na naszym terenie, możliwości wykorzystania lokalnych, dziko rosnących roślin, itp., które prezentowane są od maja w Internecie na blogu pn. Kalendarz Janowicki - mówi Krystyna Pisarska ze Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości. - Informacje i ciekawostki o gminie Janowice Wielkie, a od czasu do czasu z pozostałego obszaru LGD będą się przez najbliższe miesiące ukazywały codziennie. Każdy wpis zawiera dodatkowo typowe dla kalendarza informacje o dacie, imieninach, godzinach wschodu i zachodu słońca oraz kalendarz – terminarz, w którym zamieszczane będą informacje o bieżących wydarzeniach w gminie Janowice Wielkie. Pod tą samą nazwą powstał także fanpage na portalu społecznościowym Facebook, co sprawia, że zasięg informacji zamieszczanych w Kalendarzu Janowickim jest dużo szerszy - informuje.

Zadanie realizowane jest ze środków przyznanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór w ramach projektu grantowego „Inicjatywy na rzecz wzmocnienia kapitału społeczności i organizacji, w tym edukacja w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu” dla operacji realizowanej pod nazwą „Gmina Janowice Wielkie na każdy dzień”

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
498
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
32%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group