Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7694
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Głuchy telefon przez katastrofę na Śnieżce

Piątek, 20 marca 2009, 14:49
Aktualizacja: 17:39
Autor: Angela
W związku z katastrofą budowlaną stacji meteo na Śnieżce ponad 190 abonentów Dialogu z Mirska i okolic w najbliższym czasie straci sygnał telefoniczny. Przedstawiciele Dialogu zapewniają, że robią wszystko by znaleźć i uruchomić alternatywne drogi zasilania stacji i rozwiązać problem, jednak jak na razie prace blokuje zakaz zbliżania się do budynku.

Katastrofa budowlana Obserwatorium Wysokogórskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mieszczącego się na Śnieżce może czasowo pozbawić abonentów z Mirska i okolic telefonicznego kontaktu ze światem.

W celu zachowania bezpieczeństwa na Śnieżce wydano bowiem zakaz zbliżania się ludzi do tego obiektu i wchodzenia do jego pomieszczeń, gdzie m.in. znajdują się anteny Telefonii DIALOG. W feralnej budowli zagrożona została natomiast stabilność mocowania anten, które wymogiem inspektorów nadzoru budowlanego najprawdopodobniej zostaną wyłączone i zdemontowane.

– Natychmiast po otrzymaniu tych informacji podjęliśmy działania zmierzające do znalezienia i uruchomienia alternatywnej drogi zasilania stacji radiodostępowej w Mirsku – mówi Anna Kwolek z Działu Komunikacji Marketingowej telefonii Dialog we Wrocławiu. Aktualnie transmisja realizowana jest poprawnie, jednakże z uwagi opisane okoliczności, sytuacja może w każdej chwili ulec zmianie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group