Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6411
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Głuchoniemi mogą wezwać pomoc przez telefon

Sobota, 14 lutego 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:16
Autor: UM Jelenia Góra
– Czy osoba głuchoniema może samodzielnie zawiadomić telefonicznie straż pożarną o groźnym zdarzeniu, pożarze lub wypadku? – Wbrew narzucającym się stereotypom jest to możliwe – potwierdza Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Straż pożarna używa bowiem na swoim stanowisku kierowania także telefonu komórkowego i obserwuje pojawiające się tam sms-y. Ten sposób pozwala na komunikowanie się ze strażakami tym osobom, które w konwencjonalny sposób nie zdołałyby uzyskać skutecznego połączenia przez telefon.

Ten numer przekazywany jest jednak wyłącznie osobom zainteresowanym bądź stowarzyszeniom osób z taką formą niepełnosprawności. Strażacy mają już wiele smutnych doświadczeń wynikających z bezmyślności nietrzeźwych „żartownisiów” lub nieodpowiedzialnych ludzi, którzy dla zabawy uruchamiali skomplikowaną procedurę akcji ratowniczej, podając nieistniejące adresy, pod którymi rzekomo oczekiwali ludzie wymagający pilnej pomocy.

– Musimy ograniczyć dostępność tego numeru do kręgu ludzi niepełnosprawnych – wyjaśnia Jerzy Sładczyk, komendant PSP w Jeleniej Górze – bowiem w innym przypadku mielibyśmy lawinę sms-ów z fałszywymi wezwaniami.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group