Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 7922
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Głosy” Bogdana Kocy

Środa, 3 czerwca 2009, 7:17
Aktualizacja: 12:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Głosy” Bogdana Kocy
Fot. TEJO
Dziś będzie można ocenić twórczość nowego dyrektora Teatru im. Norwida Bogdana Kocy, który jest nie tylko reżyserem i aktorem, lecz także dramaturgiem.

W ramach nowego cyklu „Dodatek teatralny” placówka zaprasza na próbę czytaną sztuki „Głosy” pióra pana Bogdana. Jednym z wątków sztuki jest political fiction: czyli jak może skończyć się szkolenie w zakresie wizerunku medialnego głowy państwa. Kto pisze scenariusze a kto jest reżyserem zdarzeń, w których uczestniczymy?

Jak mówił autor, tekst powstał trochę przez przypadek. Kiedy przebywał w Australii i prowadził zajęcia ze studentami, zapomniał o zabraniu materiału na ćwiczenia. Do pracy dojeżdżał pociągiem i w trakcie jazdy napisał króciutką jednoaktówkę jako materiał roboczy. Wracając postanowił rozwinąć treść jednego aktu o sceny, które mogły nastąpić przed i po sytuacji w nim przedstawionej.

Udział w próbie wezmą Małgorzata Osiej-Gadzina, Marta Łącka, Robert Dudzik, Jarosław Góral, Piotr Konieczyński oraz Jacek Paruszyński. Obecny będzie autor oraz kierowniczka literacka teatru Urszula Liksztet. Początek o godz. 18 w Teatrze Norwida.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group