Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6586
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Globalny biznes – lokalne korzyści

Środa, 18 grudnia 2013, 7:26
Aktualizacja: 8:57
Autor: Buz
Region: Globalny biznes – lokalne korzyści
Fot. mojamultimedia.eu
Wepa Professional Piechowice otrzymała w poniedziałek (16.11.) zezwolenie na rozwój w kamiennogórskiej strefie ekonomicznej w związku z planowanym zakupem maszyn i urządzeń, przeprowadzeniem prac budowlanych, co związane jest z rozpoczęciem produkcji papieru tissue oraz dostosowaniem infrastruktury technicznej zakładu do nowych zdolności produkcyjnych. Kolejne dwa zezwolenie przekazano spółce Dr. Schneider Automotive Polska z Radomierza.

Wepa Professional Piechowice S.A. jest przykładem globalnego gracza, który swój sukces zawdzięcza zarówno trafnej lokalizacji przedsięwzięcia, jak i kapitałowi ludzkiemu. Nowa inwestycja na poziomie do 175 mln złotych znacząco wpłynie na ugruntowanie pozycji na europejskich i światowych rynkach przemysłu papierniczego. Docelowo zatrudnienie w firmie wynosić będzie 360 osób. To To 102. zezwolenie wydane przez Specjalną Strefę Ekonomiczną w Kamiennej Górze.

103. i 104. zezwolenie przekazano tego samego dnia spółce Dr. Schneider Automotive Polska sp. z o.o. z Radomierza.

- Znaczący światowy holding przemysłu motoryzacyjnego w ramach swoich kolejnych dwóch zezwoleń zamierza realizować innowacyjne projekty na kwotę do 176,5 mln złotych i zatrudnić minimum 80 osób, co pozwoli osiągnąć poziom zatrudnienia w przedsiębiorstwie blisko 900 osób - mówi prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk.

Dr. Schneider dziękuje salonowi RAEDA-LUXURY CARS za użyczenie samochodów w celach ekspozycyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1041
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group