Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3358
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gitaromaniacy na start!

Czwartek, 11 grudnia 2008, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Gitaromaniacy na start!
Fot. TEJO
Koncertem inauguracyjnym czeskiego PF Gitar Quartet rozpoczęło się wczoraj święto pasjonatów gry na gitarze i muzyki na ten instrument. Tegoroczna V edycja „Gitaromanii” potrwa do soboty. Będą recitale, lekcje pokazowe, konkurs i koncert jubileuszowy.

„Giaromania” na stałe i z sukcesem wpisała się w kalendarz imprez muzycznych Kotliny Jeleniogórskiej. Pomysł Łukasza Pietrzaka, przedniego gitarzysty, pedagoga i prezentera, okazał się strzałem w dziesiątkę dla gitarowego świata.

Wczoraj gitarowy kunszt zaprezentowało czworo Czechów: Karel Fleitschlinger, Milos Pernica, Kamila Holanova i Eva Zavadilova. Grali dzieła znane i nieznane. Zabrzmiał między innymi jeden z koncertów brandenburskich Jana Sebastiana Bacha w opracowaniu na gitary oraz część monumentalnej suity Stepana Raka, czeskiego kompozytora, poświęconej malarzowi Hieronimowi Boschowi. – Ten utwór jest tak trudny, że nikt nie chce go grać. My nad nim pracujemy. Opanowaliśmy trzy części tego dzieła – mówił jeden z muzyków.

Żegnani oklaskami Czesi życzyli organizatorom i uczestnikom festiwalu i konkursu udanej imprezy, a jej dyrektor Łukasz Pietrzak zaprosił wszystkich do Karpacza. Tam aż do soboty będzie można kontemplować dźwięki gitar. Przesłuchania trwają od rana w hotelu Skalny. O godz. 19 zagra Magdalena Wachulewicz, a godzinę później duet Swing&Bossa (Aleksandra i Wojciech Lipińscy). Gwiazdami piątku będzie Łukasz Kuropaczewski oraz Trio Semplice, które zagra w koncercie jubileuszowym. V Gitaromania zakończy się w sobotę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group