Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3159
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz / region: Gitarą i Piórem po raz drugi w Karpaczu

Sobota, 22 sierpnia 2009, 8:20
Aktualizacja: 17:07
Autor: Ola
Karpacz / region: Gitarą i Piórem po raz drugi w Karpaczu
Fot. Ola
Wykonawcy poezji śpiewanej zgromadzili się wczoraj na karpackim stoku Lodowiec, by wziąć udział w koncercie Gitarą i Piórem. Impreza, którą od zawsze kojarzono z Borowicami, zaczyna ściągać coraz więcej ludzi do Karpacza. Zgodnie z tradycją, wieczorem była wolna dla wszystkich amatorów.

Impreza Gitarą i Piórem w Karpaczu rozpoczęła się w piątkowy wieczór. Oficjalnemu otwarciu przez organizatorów i władze miasta o godzinie 19.00 nie towarzyszyło zbyt wielu słuchaczy. Można było się spodziewać, że impreza nie przyciągnie większej publiczności, która do tej pory pozostawała wierna wyłącznie borowickiemu festiwalowi Gitarą i Piórem. Tam właśnie zrodziła się idea koncertowania - dokładnie w 1989 roku, kiedy Waldek Szczerba (leśnik) umówił się z przyjaciółmi na górskiej łące, by wspólnie pomuzykować. To spotkanie okazało się magnesem dla osób spragnionych łagodnej muzyki z lirycznymi tekstami. Od tego momentu, w Borowicach odbyło się już 21 koncertów Gitarą i Piórem.

Z kolei Karpacz organizuje spotkania poezji śpiewanej po raz drugi. Wczoraj, stok, dość powoli, wypełniał się publicznością, ale w połowie było już naprawdę tłoczno. Koncert prowadził jeden z wykonawców, Tolek Muracki (uznany balladzista, autor, kompozytor i tłumacz). Tolek wprowadził w świat piosenki lirycznej swoje dorosłe dzisiaj dzieci, Aleksandrę i Jakuba. Utalentowane rodzeństwo wystąpiło, w piątkowy wieczór, przed karpacką publicznością. Ponadto, zaśpiewali: Paweł Orkisz, Elżbieta Wojnowska, Stefan Brzozowski, Mieczysław Czyżkiewicz oraz Żanna Biczewska. Po występach znanych wykonawców poezji śpiewanej, przyszedł czas na wolną scenę.

Sobota to kolejny dzień karpackiego Gitarą i Piórem. Swój występ zapowiedzieli: Mariusz Lubomski, Czerwony Tulipan, W tym sęk, Mieczysław Czyżkiewicz i Bez Jacka. Trzeba przyznać, że coraz więcej osób zaczyna przekonywać się do koncertu w Karpaczu. Zresztą, tak naprawdę, nie miejsce… lecz ludzie, tworzą atmosferę podczas imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group