Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4633
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: GIS Day w szkole

Czwartek, 14 listopada 2019, 6:30
Aktualizacja: Piątek, 15 listopada 2019, 14:22
Autor: ZSPUiBS
Jelenia Góra: GIS Day w szkole
Fot. ZSPUiBS
Tradycyjnie co roku w listopadzie na całym świecie obchodzony jest GIS Day. GIS to System Informacji Geograficznej, z którego korzystamy codziennie, np. podczas korzystania z nawigacji czy prognozy pogody. Tegoroczny GIS Day obchodzimy 13 listopada i z tej okazji w Zespole Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej pojawił się Kamil Kondracki z Nadleśnictwa Śnieżka w Szklarskiej Porębie – specjalista i pasjonat GIS–u.

Pan Kamil przedstawił uczniom Technikum Leśnego prezentację pt. "GIS w lesie i nie tylko". Pokazał najnowocześniejsze aplikacje i w jaki sposób można je wdrażać w ośrodkach akademickich, naukowych, a co najważniejsze - w jeleniogórskiej szkole.

Inicjatorem Dnia GIS jest National Geographic Scociety oraz firma Esri , która przekazała ulotki informacyjne i ufundowała nagrody dla uczestników mini-konkursu geograficzno - informatycznego.

Dyrektor szkoły Paweł Dernoga przekazał uczniom informację, że w przyszłym semestrze zostanie zorganizowany kurs podstawy GIS dla zainteresowanych uczniów Technikum Leśnego.

Uczniowie będą mogli już nie tylko teoretycznie, ale także praktycznie tworzyć mapy i sceny 3d. Kurs rozpocznie się od opomiarowania najbliższego otoczenia szkoły i Góry Sołtysiej. To będzie wstęp do kolejnych działań nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry. Być może z czasem uda się stworzyć aplikację ze szlakami turystycznymi Cieplic, a może i całej Jeleniej Góry. Potrzebna będzie współpraca z władzami miasta, ze środowiskiem lokalnym, ale przede wszystkim otwarte umysły i chęci, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać – powiedział dyrektor szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group