Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7603
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

GIS Day w szkole

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 listopada 2019, 6:30
Aktualizacja: Piątek, 15 listopada 2019, 14:22
Autor: ZSPUiBS
Fot. ZSPUiBS
Tradycyjnie co roku w listopadzie na całym świecie obchodzony jest GIS Day. GIS to System Informacji Geograficznej, z którego korzystamy codziennie, np. podczas korzystania z nawigacji czy prognozy pogody. Tegoroczny GIS Day obchodzimy 13 listopada i z tej okazji w Zespole Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej pojawił się Kamil Kondracki z Nadleśnictwa Śnieżka w Szklarskiej Porębie – specjalista i pasjonat GIS–u.

Pan Kamil przedstawił uczniom Technikum Leśnego prezentację pt. "GIS w lesie i nie tylko". Pokazał najnowocześniejsze aplikacje i w jaki sposób można je wdrażać w ośrodkach akademickich, naukowych, a co najważniejsze - w jeleniogórskiej szkole.

Inicjatorem Dnia GIS jest National Geographic Scociety oraz firma Esri , która przekazała ulotki informacyjne i ufundowała nagrody dla uczestników mini-konkursu geograficzno - informatycznego.

Dyrektor szkoły Paweł Dernoga przekazał uczniom informację, że w przyszłym semestrze zostanie zorganizowany kurs podstawy GIS dla zainteresowanych uczniów Technikum Leśnego.

Uczniowie będą mogli już nie tylko teoretycznie, ale także praktycznie tworzyć mapy i sceny 3d. Kurs rozpocznie się od opomiarowania najbliższego otoczenia szkoły i Góry Sołtysiej. To będzie wstęp do kolejnych działań nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry. Być może z czasem uda się stworzyć aplikację ze szlakami turystycznymi Cieplic, a może i całej Jeleniej Góry. Potrzebna będzie współpraca z władzami miasta, ze środowiskiem lokalnym, ale przede wszystkim otwarte umysły i chęci, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać – powiedział dyrektor szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Również pasjonat GIS 14-11-2019 22:59
Wielkie brawa, ale nie wiem dla kogo -Nadleśnictwa Śnieżka czy Szklarska Poręba- Jelonko poprawcie tekst bo warto nagrodzić pomysłodawcę GIS DAY w Jeleniej Górze! Oczywiście dyrektora szkoły też za otwartość na temat.
~X-men 16-11-2019 19:22
Nadleśnictwo Szklarska Poręba :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group