Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7337
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gimnazjaliści przypominali dorosłym o majowych świętach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 maja 2013, 8:12
Aktualizacja: Sobota, 4 maja 2013, 8:10
Autor: Angela
Fot. Angela
„Trzeci maj, serce daj”, „orzeł leci nad głowami, więc machajmy mu flagami”, „3 Maja cieszy się Polska cała”, „biało – czerwona nadziei doda” – to tylko kilka z haseł, z którymi na ulice Jeleniej Góry wyszli wczoraj (2.05) uczniowie Gimnazjum nr 1.

- Chcieliśmy przypomnieć jeleniogórzanom, że majowy weekend to nie tylko wolny czas od pracy, ale przede wszystkim bardzo ważne święta: 1. maja - Święto Pracy, 2. maja - Dzień Flagi oraz 3.maja – święto uchwalenia konstytucji narodowej – mówiła Ewa Olczak z Gimnazjum nr 1, która przewodniczyła grupie wykrzykując hasła przez megafon.

Jak mówi Jerzy Zębik z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, młodzież sama zgłosiła się z inicjatywą włączenia się do obchodów biało–czerwonych świąt. Przygotowała nie tylko hasła, ale i transparenty. Od urzędu otrzymała natomiast wsparcie w postaci flag, ulotek, balonów i gadżetów, które rozdawała mieszkańcom idąc głównym deptakiem miasta od Ratusza do ul. Pocztowej.

- Jesteśmy taką żywą reklamą tegorocznych obchodów tych świąt, przypominamy o koncertach i uroczystościach, chcemy wyciągnąć ludzi z domu – dodał Bartek, uczeń gimnazjum.

Warto zauważyć, że w tym roku centrum miasta było wyjątkowo oblegane przez mieszkańców i turystów. Wczoraj (2.maja) na ulicach pojawiły się tłumy. Podczas marszu młodzieży, spacerowicze patrzyli z zaciekawieniem. Akcja szczególnie podobała się najmłodszym.

- Jestem Polakiem i uważam, że takie akcję mogą się odbywać nawet codziennie. Kocham Polskę absolutnie za wszystko, ale przede wszystkim za ludzi, nigdzie nie ma takich fajnych ludzi jak w Polsce, reszta to dodatek. Myślę, że Polacy pamiętają o swoich świętach, ale za rzadko o tym mówią z podniesioną głową, więc takie akcje są jak najbardziej potrzebne, mi i mojej córce bardzo się podobało – mówił Tomasz Rostkowski, który spacerował z sześcioletnią Martą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

rymcycymcy 3-05-2013 13:52
„biało – czerwona ...to nadziei Doda” ...to hasło mnie ujmuje ! :) ...ale pod warunkiem pisania Doda z dużej litery ! :)
~maska 3-05-2013 17:21
A ja słyszałam skandowane przez nich hasło " Polska dla Polaków". To jacyś mali faszyści są.
~do 17:21 3-05-2013 17:56
i tak powinno być
~JELENI_OGÓR 3-05-2013 18:51
do maski: tolerancja jest dobra w rozsądnych granicach a tolerowanie wszystkiego==uśpiona czujność na zagrożenia
~@17;21 4-05-2013 0:53
http://www.youtube.com/watch?v=tHpa2XlJpqo
~Obserwator. 4-05-2013 9:52
No i bardzo dobrze że się za coś pożytecznego wzięli a nie tylko przed tv albo komputerami siedzą,więcej i częściej powinno takich akcji być organizowanych przez młodzież...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group