Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6956
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gimnazjaliści po egzaminie. „Wreszcie koniec zdawania”

Piątek, 27 kwietnia 2012, 7:26
Aktualizacja: Sobota, 28 kwietnia 2012, 8:01
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Gimnazjaliści po egzaminie. „Wreszcie koniec zdawania”
Fot. Petr
Przez trzy dni 411 tys. uczniów klas trzecich gimnazjów zdawało „małą maturę”, czyli swój pierwszy poważny egzamin decydujący o przyjęciu do szkół średnich. – Najlepiej poszło z części humanistycznej. Najgorzej z matematyczno–przyrodniczej. Co do języków, z których testy pisaliśmy wczoraj, te wypadną całkiem nieźle – oceniają jeleniogórscy gimnazjaliści.

W gimnazjach w całej Polsce „mała matura” rozpoczęła się w miniony wtorek od testów z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. W środę zdawano biologię, chemię, fizykę, geografię oraz matematykę. Wczoraj, języki obce, poziom podstawowy i rozszerzony. Choć oficjalne wyniki gimnazjaliści poznają dopiero za kilka tygodni, zdaniem większości najlepiej poszła część humanistyczna, najgorzej matematyczno-przyrodnicza, a całkiem nieźle część językowa – zamykająca egzamin gimnazjalny.

– Języki wypadną całkiem nieźle. Naszym zdaniem, testy były dość proste nawet w poziomie rozszerzonym. Trzeba było znać słówka, skoncentrować się podczas odsłuchiwania nagrania, by potem napisać z niego krótką relację, przebrnąć jakoś przez gramatykę, i tyle. Ci, którzy zdawali rozszerzony język obcy musieli dodatkowo napisać tekst na zadany temat. Cieszymy się, że wreszcie koniec zdawania – mówią Damian Wójcik, Krystian Koniuszaniec i Jakub Jaworski z Gimnazjum nr 1.

W „Jedynce” 171 gimnazjalistów zdawało dziś z języka angielskiego, a 58 z niemieckiego. Do poziomu rozszerzonego przystąpiło 140 (angielski) i 39 (niemiecki). W galerii zdjęcia ze wszystkich części „małej matury”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group