Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2696
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gimnazjaliści na rozdrożu

Wtorek, 20 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 21 marca 2007, 15:57
Autor: TS
Jelenia Góra: Gimnazjaliści na rozdrożu
Fot. Arkadiusz Piekarz
Zanim wybierzesz szkołę, dowiedz się o niej jak najwięcej.

Jak każdego roku w tej przedwiosennej marcowej porze uczniowie ostatnich klas gimnazjów stają przed dylematem: jaką szkołę średnią wybrać dla siebie, jako kolejny etap kształcenia.

Czy szybko usamodzielnić się wybierając szkołę zawodową, technikum, czy też postawić na ogólniak zakładając dla siebie w dalszej przyszłości studia. Jeśli tak to, który?

Wątpliwości te nękają młodych ludzi, którzy nie podjęli jeszcze decyzji. Są przedmiotem narad, gorących tematów ich rodziców a także rad dorosłych podczas spotkań rodzinnych. Jak najlepiej dokonać wyboru? Jak nie dać się omamić zamieszczonych na reklamowych ulotkach oby nie „ulotnym” gorącym zapewnieniom zespołów redakcyjnych – rekrutacyjnych uprawiających tego typu marketing?

W opinii wielu dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, najwłaściwszą radą dla niezdecydowanych jest wizyta kandydatów w wybranych przez siebie placówkach w czasie organizowanych tam tzw. „dni drzwi otwartych szkół” i dokonanie ostatecznego, samodzielnego wyboru.

Podobnie sądzą gimnazjaliści. W dniach tych szkoły starają się pokazać od najciekawszej i najlepszej strony prezentując szeroką ofertę zajęć dla przyszłorocznych „pierwszaków”. Organizowane są ciekawe wykłady, ćwiczenia i pokazy.

Problem w tym, jak zorientować się w terminach, które są różne w różnych szkołach. Można zatelefonować do szkoły. Lepiej to zrobić prościej, szybciej i skuteczniej zaglądając na portal „Jelonki”, gdzie za pomocą kilku kroków, klikając w interaktywne okno ogłoszenia reklamowego uzyskać można informacje o terminie takich dni w określonej szkole.

Oprócz terminów można uzyskać szereg innych cennych informacji o wszystkich placówkach ponadgimnazjalnych Jeleniej Góry objętych systemem naboru elektronicznego, który przypomnijmy funkcjonuje w naszym mieście drugi rok.

– Za pomocą ogłoszenia dotrzeć też można bez żadnego kłopotu do strony internetowej każdej ze szkół a tam znajdują się także informacje o systemie rekrutacji oraz szereg innych ciekawych wiadomości, które mogą zachęcić gimnazjalistów do odwiedzin szkół w trakcie „dni otwartych” – podkreśla Paweł Domagała, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, który jest inicjatorem umieszczenia takiego ogłoszenia na portalu.
Sam jest żywo zainteresowany dokonaniem jak najlepszej rekrutacji do szkoły, która bądź co bądź uzyskała najlepszy wynik w okręgu jeleniogórskim w tegoroczny rankingu „Rzeczpospolitej” (siódme miejsce na Dolnym Śląsku i sto drugie w kraju).

Rozmawiając z absolwentami liceum i studentami, którzy odbywają praktyki pedagogiczne jest szczególnie wyczulony na ogromne znaczenie wagi tego konkretnego wyboru. Czasem zdarza się, że dokonuje się go zupełnie przypadkowo, a jest to wszak jeden z wyborów życiowych decydujących o losach młodego człowieka do końca jego życia…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group