• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 21:05
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 6802
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Gimnazjaliści integrowali się z niepełnosprawnymi

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 grudnia 2015, 14:21
Aktualizacja: 14:24
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego wraz z opiekunami przybyli do Gimnazjum nr 1 przy ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze. Osoby w wieku od 3. do 25. roku życia z niepełnosprawnością intelektualną trafiły w dobre ręce – pełnych serca gimnazjalistów, z którymi bawili się w turnieju integracyjnym.

Dla 52 gości przygotowano liczne konkurencje, w których nie miał znaczenia stopień sprawności. Każdy z gimnazjalistów miał za zadanie zaopiekować się przybyłym kolegą lub koleżanką i razem z nim wykonywać zadania. Integracja odbywała się poprzez wspólne bieganie, rzuty do celu, przyklejanie ozdób na choince, tworzenie łańcuszka, czy tańce z udziałem szkolnych cheerleaderek.

- Bardzo się cieszymy, że kolejny raz możemy uczestniczyć w tej zabawie integracyjnej – powiedziała Małgorzata Łasek-Dowiat, wicedyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze dodając, że dzieci świetnie się bawią i współpracują ze swoimi pełnosprawnymi koleżankami i kolegami, i wracają z takiego spotkania bardzo zadowolone.

- Chcemy zintegrować naszą młodzież z dziećmi i młodzieżą ze szkoły specjalnej - podkreślała Iwona Trelka, nauczycielka z Gimnazjum nr 1 dodając, że od sześciu lat zapraszane są dzieci z placówek przy ul. Grottgera lub Wolności. Wielu gimnazjalistów nigdy nie miało styczności z osobami niepełnosprawnymi, byli przygotowywani do tego spotkania na lekcjach, jednak dla większości było to coś nowego. - Na początku było ciężko, jednak lody się przełamały i bardzo nam się podoba, że nasze dzieci tak chętnie zaczęły pomagać. Jest ta integracja i tolerancja dla drugiego człowieka – dodała Iwona Trelka, która była jedną z organizatorek turnieju.

- Pierwszy raz miałam styczność z takimi dziećmi. Mam dobre podejście do dzieci i akurat trafiłam na Bartka, który był pełen energii i bardzo dobrze mi się z nim współpracowało. Takie inicjatywy są bardzo potrzebne w szkole, gdyż młodzież poznaje osoby, z którymi też powinniśmy umieć się porozumieć i umieć im pomóc – oceniła Kinga Czaja, uczennica II klasy Gimnazjum nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 22-12-2015 19:57
Brawo ale uczniowie Gimnazjum powinni przybyć do siedzib PiS -u !
~ 22-12-2015 23:16
Trzeba było wcześniej zaprosić!
~ 23-12-2015 1:22
Machałkowa, Pawłowicz i Maciarewicz prosili bez odzewu, gimnazjaliści przewyższają ich intelektualnie !!!
~ 23-12-2015 7:24
Wspaniala inicjatywa! Brawa dla Wszustkich!
~gluś 23-12-2015 7:25
serce rośnie że młodzież dużo mądrzejsza jest od wielu dorosłych :)
~mieszkanka 23-12-2015 9:19
Gratulacje dla organizatorów, to duże przedsięwzięcie. Radość dzieci ogromna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group