Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6000
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gimbusy po lupą inspektorów transportu drogowego

Wiadomości: Region
Wtorek, 1 września 2015, 10:48
Aktualizacja: 10:56
Autor: DITD
Fot. DITD
Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego od jutra (2.09) do piątku (4.09) będzie prowadzić, jak co roku, na drogach naszego województwa kontrole ukierunkowane na pojazdy przewożące dzieci i młodzież do placówek oświatowych.

Działania będą prowadzone w pobliżu szkół w godzinach porannych po dowiezieniu dzieci oraz w godzinach popołudniowych podczas oczekiwania kierowców na odwiezienie uczniów do miejsc zamieszkania.

Planowane działania są kontynuacją cyklicznie powtarzanych kontroli zarówno w pierwszych dniach po rozpoczęciu roku szkolnego jak i podczas jego trwania. Kontrolami objęta będzie jak największą liczba szkół do których dowożone są dzieci z pobliskich miejscowości.

W trakcie kontroli inspektorzy transportu drogowego sprawdzać będą: trzeźwość kierowców, stan techniczny autobusów, oznakowanie autobusów i kompletność dokumentacji.

W przypadkach wątpliwości co do prawidłowej realizacji przewozów szkolnych jest możliwość złożenia zapotrzebowania na wykonanie takiej kontroli. W tym celu DITD uruchomiła na swojej stronie internetowej zakładkę: http://www.dolnyslask.witd.gov.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group