Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4604
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gimbusy po lupą inspektorów transportu drogowego

Wtorek, 1 września 2015, 10:48
Aktualizacja: 10:56
Autor: DITD
Region: Gimbusy po lupą inspektorów transportu drogowego
Fot. DITD
Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego od jutra (2.09) do piątku (4.09) będzie prowadzić, jak co roku, na drogach naszego województwa kontrole ukierunkowane na pojazdy przewożące dzieci i młodzież do placówek oświatowych.

Działania będą prowadzone w pobliżu szkół w godzinach porannych po dowiezieniu dzieci oraz w godzinach popołudniowych podczas oczekiwania kierowców na odwiezienie uczniów do miejsc zamieszkania.

Planowane działania są kontynuacją cyklicznie powtarzanych kontroli zarówno w pierwszych dniach po rozpoczęciu roku szkolnego jak i podczas jego trwania. Kontrolami objęta będzie jak największą liczba szkół do których dowożone są dzieci z pobliskich miejscowości.

W trakcie kontroli inspektorzy transportu drogowego sprawdzać będą: trzeźwość kierowców, stan techniczny autobusów, oznakowanie autobusów i kompletność dokumentacji.

W przypadkach wątpliwości co do prawidłowej realizacji przewozów szkolnych jest możliwość złożenia zapotrzebowania na wykonanie takiej kontroli. W tym celu DITD uruchomiła na swojej stronie internetowej zakładkę: http://www.dolnyslask.witd.gov.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group