Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6714
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Giga–plantacja „ziółek” zlikwidowana

Środa, 1 października 2008, 9:48
Aktualizacja: 20:46
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Giga–plantacja „ziółek” zlikwidowana
Fot. Archiwum
Blisko trzy metry mierzył każdy z 220 krzewów konopi indyjskiej, które zabezpieczyli policjanci. Wartość marihuany, którą można by wyprodukować z roślin, oszacowano na kwotę około dwóch milionów złotych!

Potężną plantację funkcjonariusze policji oraz strażnicy graniczni zlikwidowali na nieużytkach w Dąbrowie Bolesławieckiej. To jedna z największych tego typu plantacji ujawnionych w województwie dolnośląskim.

W planowanej od kilku dni akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy ze specjalnej grupy powołanej do realizacji tej sprawy. Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 220 sztuk krzewów konopi indyjskich. Każda z roślin miała wysokość blisko trzech metrów.

Dolnośląscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy straży granicznej zlikwidowali jedną z największych plantacji konopi indyjskich, jaka uprawiana była na terenie województwa w ostatnim czasie. Wstępnie wartość zabezpieczonych roślin, z których można byłoby uzyskać kilkadziesiąt kilogramów marihuany, oszacowano na kwotę około dwóch milionów złotych.

Policja nie podała, czy udało się namierzyć także właścicieli nielegalnej uprawy. Jeśli wpadną w ręce stróżów prawa, grozi im kara co najmniej do trzech lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group