Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7425
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Giełda tonie w błocie

Poniedziałek, 18 lutego 2019, 6:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 marca 2019, 5:56
Autor: WAC
Jelenia Góra: Giełda tonie w błocie
Fot. KED
Na fatalny stan nawierzchni terenu przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze skarżą się kupujący oraz sprzedający na cotygodniowej, niedzielnej giełdzie.

Po ostatnich roztopach ścieżki, po których chodzą setki osób przyjeżdżających co tydzień na giełdę przypomina wielkie bagnisko. Najlepszym obuwiem do poruszania się pomiędzy kramami są wysokie gumowce, gdyż każde inne obuwie po przejściu kilku alejek jest utytłane mazią. Gdy chwyci mróz, klienci odwiedzający giełdę narażeni są za to na poślizgnięcie się na taflach lodu.

Dlaczego Miasto nie zlituje się nad odwiedzającymi i kupującymi, nie mówiąc już o tych, co tu sprzedają? – pytają klienci. - Czy administrator giełdy potrafi tylko kasować opłaty od sprzedawców, a nie potrafi zadbać o godne warunki do handlu w tym miejscu?
Opłaty targowe, pobierane od sprzedawców wystarczają jedynie na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania giełdy – mówi Jerzy Lenard, dyrektor administrującego giełdą Zakładu Gospodarki Komunalnej i Lokalowej. - Przeprowadzenie poważniejszych inwestycji w tym miejscu wymagałoby przeznaczenia na ten cel środków z kasy miasta, a tych - wedle mojej wiedzy - w tegorocznym budżecie nie ma.

Jak zapowiada J. Lenard, po ustąpieniu zimowej aury większe ubytki w nawierzchni placu giełdy zostaną uzupełnione tłuczniem. Podobna operacja przeprowadzana jest dwa razy w roku - wiosną i jesienią.

Twoja reakcja na artykuł?

19
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
11
7%
Nudzi
6
4%
Smuci
31
19%
Złości
92
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group