Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6787
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Giełda kolekcjonerska wrażenia nie robi

Poniedziałek, 28 lipca 2014, 8:33
Aktualizacja: Wtorek, 29 lipca 2014, 7:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Giełda kolekcjonerska wrażenia nie robi
Fot. Przemo
W każdą ostatnią niedzielę miesiąca jeleniogórski Rynek zamienia się w Karkonoską Giełdę Kolekcjonerską... a raczej takie są marzenia władz miasta, ale póki co inicjatywa spotyka się z marnym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i mieszkańców.

- Organizatorzy liczą zwykle, że tu będzie masa turystów w okresie wakacyjnym. Okazuje się, że nie udaje się comiesięczna giełda. Trudne to do wytłumaczenia, przecież Jelenia Góra jest dosyć atrakcyjnym miastem - dziwi się pan Zbigniew z Legnicy. - Nikt nie potrafi tego wyjaśnić, nic się tu nie dzieje, więcej wystawców niż zainteresowanych giełdą - dodaje jeden z wystawców.

Większość wystawców zgodnie stwierdziła, że podobne inicjatywy ze znacznie lepszym skutkiem funkcjonują w Świdnicy i Legnicy, a jedynym momentem kiedy warto przybyć do stolicy Karkonoszy jest wrześniowy Jarmark Staroci i Osobliwości.

W ostatnią lipcową niedzielę na Placu Ratuszowym stawiło się ok. 20 wystawców i w blasku słońca prędzej mogli się opalić niż sprzedać. - Przypadkiem trafiłam na giełdę, mało rozreklamowana jest - zaznacza jedna z mieszkanek naszego miasta, pani Krystyna, która przyznała, że i tak ma zamiar oglądać, a nie kupować.

Na pocieszenie kolekcjonerów pozostaje fakt, że do wrześniowego Jarmarku pozostały już tylko dwa miesiące...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group