Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8098
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gehenna w korkach na ulicy Lubańskiej

Środa, 17 września 2008, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Gehenna w korkach na ulicy Lubańskiej
Fot. TEJO
Dziesiątki stłoczonych samochodów i ruch w żółwim tempie: do tego kierowcy jadący w niedziele ulicą Lubańską już zdążyli się przyzwyczaić. Wszystko przez organizowaną tam giełdę oraz niezbyt fortunnie pomyślane rozwiązania komunikacyjne.

Kto sądzi, że bazarowy rynek ma się coraz gorzej, jest w błędzie. Przy ul. Lubańskiej giełda kwitnie i rozrasta się „pochłaniając” kolejne grunty, jeśli nie pod stragany i stoiska, to z przeznaczeniem na parkingi. I nawet niezbyt korzystna pogoda nie zraża chętnych na odwiedziny tego miejsca.

- Zapłacę tu mniej niż w najtańszych sklepach – mówi nam Jerzy Barański, który na giełdę przyjeżdża regularnie po zakupy… żywności. Do tego są rozmaitości: od staroci przez produkty przemysłowe aż po „żywy” towar: szczenięta w koszykach.

Kto jednak chce na giełdę przyjechać samochodem, musi się liczyć ze sporymi utrudnieniami związanymi z parkowaniem i samym przejazdem przez ulicę Lubańską. Do godzin popołudniowych kierowcy grzęzną w korkach, które nierzadko sięgają skrzyżowania z trasą czeską w okolicach Wojcieszyc.

Na korki i kłopoty z przejściem przez ulicę oraz zwiększony ruch samochodów narzekają także pobliscy mieszkańcy. W niedzielę mogą zapomnieć o ciszy i spokoju.
Szans na rozładowanie sytuacji nie ma. Wielu wini za to nieprawidłowości związane z wadliwym wykonaniem remontu głównego traktu. Na korektę jest już jednak za późno.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
331
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group