Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7470
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gehenna w korkach na ulicy Lubańskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 17 września 2008, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziesiątki stłoczonych samochodów i ruch w żółwim tempie: do tego kierowcy jadący w niedziele ulicą Lubańską już zdążyli się przyzwyczaić. Wszystko przez organizowaną tam giełdę oraz niezbyt fortunnie pomyślane rozwiązania komunikacyjne.

Kto sądzi, że bazarowy rynek ma się coraz gorzej, jest w błędzie. Przy ul. Lubańskiej giełda kwitnie i rozrasta się „pochłaniając” kolejne grunty, jeśli nie pod stragany i stoiska, to z przeznaczeniem na parkingi. I nawet niezbyt korzystna pogoda nie zraża chętnych na odwiedziny tego miejsca.

- Zapłacę tu mniej niż w najtańszych sklepach – mówi nam Jerzy Barański, który na giełdę przyjeżdża regularnie po zakupy… żywności. Do tego są rozmaitości: od staroci przez produkty przemysłowe aż po „żywy” towar: szczenięta w koszykach.

Kto jednak chce na giełdę przyjechać samochodem, musi się liczyć ze sporymi utrudnieniami związanymi z parkowaniem i samym przejazdem przez ulicę Lubańską. Do godzin popołudniowych kierowcy grzęzną w korkach, które nierzadko sięgają skrzyżowania z trasą czeską w okolicach Wojcieszyc.

Na korki i kłopoty z przejściem przez ulicę oraz zwiększony ruch samochodów narzekają także pobliscy mieszkańcy. W niedzielę mogą zapomnieć o ciszy i spokoju.
Szans na rozładowanie sytuacji nie ma. Wielu wini za to nieprawidłowości związane z wadliwym wykonaniem remontu głównego traktu. Na korektę jest już jednak za późno.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Locke 17-09-2008 9:13
Ewidentnie wadliwa jest przede wszystkim sygnalizacja świetlna na przejściu kolejowym. Jest mocno przesterowana. Dziesiątki aut na Lubańskiej stoi w korku na podwójnym czerwonym świetle i obserwuje pustą Sobiszowską. Nie było sygnalizacji świetlnej nie było korków.
~ 17-09-2008 9:15
pełna nielegala kwitnie, za niedługo kupić będzie można tam niewolnika za skruche walnięta w pańszczyżnie gdy plebs wołał o pomoc
~albert 17-09-2008 9:25
Skrzyżowanie jest w okolicy Goduszyna a nie Wojcieszyc.
~Karol 17-09-2008 10:41
Ten kto opracował tą sygnalizację świetlną na tym sprzyżowaniu to musi mieszkać daleko od niego. A po drugie: jak jest korek to powinna tam się zjawić osoba do kierowania ruchem (policjant) i rozładować ten korek. Ale korek mało funkcjonariuszy obchodzi. Straż miejska sobie spaceruje, policja jeździ Dworcową-Sobieszowską a samochody stoją - SZKODA GADAĆ/PISAĆ.
~in 17-09-2008 11:03
po co się pchać Lubańską, skoro w dużo krótszym czasie można dojechać do Cieplic przez Wojcieszyce. Jak ktoś lubi stać to jego problem
~mis 17-09-2008 16:25
a wystarczy auto zostawic przed torami i przejsc sie kilka krokow- ominiemy korki a i troche ruchu nie zaszkodzi;
~za czm ta kolejka? 17-09-2008 17:05
na giełdzie w Cieplicach nie ma nic super i extra, owszem są 2 no może 3 stoiska gdzie możemy sie zaopatrzyć w dobre i troszke tańsze niż w sklepie produkty ale poza tym wszystko jest w tej samej cenie co w sklepach. A poza tym to nie trzeba sie pchać w niedziele do Cieplic bo wszystko to co na niej znajdziemy jest i na rynku "FLORA" w Jeleniej Górze od pon-sob
Patol 17-09-2008 17:16
P co ludzie tam się pchają tymi złomami ?? Chyba tylko żeby jakiś znajomy ich zobaczył że on jedzie autem. prestiżowo :D:D:D A ja się śmieję do tych samochodzików które jadą wolniej niż ja idę na piechotę. szczyt głupoty i niezłe drenowanie kielni z kasy na benzynkę :D
~Sabath 17-09-2008 21:33
i tak jest na giełdach biedne szczenięta ... zestresowane,zmarznięte,zmoknięte ... takich szczeniąt nie powinniśmy kupować na giełdach w ten sposób podwyższamy pseudo hodowcę i narażamy zwierzęta na cierpienie ...
~ 17-09-2008 22:41
giełda to szajs,ceny wcale nie są niższe od sklepowych a reklamacji boże nie być już u kogo złożyć,podobno mili zrobić tam tesco lub inny market, miejsca dużo i aż się prosi jak nie, to przekwalifikować to działki budowlane i sprzedać albo mieszkania komunalne wybudować, pożytek będzie
~oko 18-09-2008 8:00
Pchli targ - zjawisko występujące na całym świecie. Bezpieczniej nie poruszać tego tematu, bo zaraz nasi (bez)radni wyciągną pomocną dłoń i wszystko szlag trafi. "Flora" jest w dni powszednie - "giełda" w niedziele.
~cbr1000 20-09-2008 10:19
No i dobrze im tak niech sobie stoją w korkach. Gdyby tak ruszyć głową i zostawić samochód np. na ul. Dworcowej to był by o połowę mniejszy korek a nie czepiają się świateł drogowych. W tyg. jakoś nie ma tam takich korków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group