Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5963
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gehenna na Karkonoskiej

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 20 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 20 czerwca 2007, 9:31
Autor: TEJO
Fot. Dudyński
Kolejne utrudnienia dla pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

– W związku z przystąpieniem do kolejnego etapu przebudowy kanalizacji w ciągu ulicy Karkonoskiej i wyłączeniem odcinka tej ulicy z ruchu, od godz. 8:30 dnia 22 czerwca (piątek) do czasu zakończenia robót, nastąpią zmiany w sposobie obsługi komunikacyjnej Jagniątkowa i Michałowic – poinformował Leszek Chmielewski, kierownik działu marketingu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Autobusy linii nr 15, wg zmienionego rozkładu jazdy, będą wahadłowo kursowały na dwóch odcinkach dotychczasowej trasy piętnastki: - odcinek Piechowice – Michałowice – Jagniątków (Karkonoska do miejsca zamknięcia ulicy), oraz odcinek „Bronisława Czecha” - Jelenia Góra „Dworzec PKP”.

Bilet jednorazowy skasowany w autobusie linii nr 15 na pierwszym odcinku uprawnia do kontynuowania podróży autobusem tej samej linii na drugim odcinku. Przy przejazdach przez granicę strefy opłat obowiązuje bilet na 2 strefy opłat.

Ponieważ w miejscu, w którym Karkonoska będzie zamknięta, nie ma miejsca do zawracania, na pierwszy odcinek piętnastki kierowane będą autobusy o małej pojemności. Będą dojeżdżały w miarę możliwości jak najbliżej miejsca zamknięcia ulicy.
Stamtąd pasażerowie będą musieli przejść na przystanek „Bronisława Czecha” do autobusu linii nr 15 lub na pętlę w Sobieszowie do autobusów linii nr 7, 9.

Za utrudnienia w korzystaniu z usług MZK przeprasza. Przypomnijmy, że z podobnymi niedogodnościami mieszkańcy Sobieszowa, Cieplic i okolicznych miejscowości muszą się liczyć aż do jesieni. Tyle czasu potrwają prace remontowe przy montażu i przebudowie sieci kanalizacyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~cb 20-06-2007 12:25
nie ma to jak dać odpowiednie rzeczy słowo – GEHENNA.. no faktycznie remont ulicy i zmiana trasy autobusu to tragedia na miarę pacyfikacji powstania warszawskiego, ludobójstwa muzułmanów w srebrenicy, czy wręcz auschwitz. korzystający z '15' powinni chyba w związku remontem ulicy dostać odszkodowania, a okoliczni mieszkańcy, co przeżyją remont – ordery orła białego i dożywotnie renty
~Ona 20-06-2007 14:12
no i dobry pomysł, nic innego zrobić sie tam nie da :D
~Zbyszek 20-06-2007 14:45
ROBIĄ i dobrze bo kiedyś skończą i będzie lepiej. Gorzej jakby tylko GADALI, że jak zrobią to będzie lepiej.
~mieszkaniec ulicy Karkonoskiej 20-06-2007 19:00
Szkoda tylko ,ze nikt nie widzi albo nie chce widzieć jak jwst remontowana ta ulica , woła o pomstę do nieba, bez pobocza,chdnika, leja asfalt jak popadnie, skandal. Ludziska zrobmy cos z tym!
~też mieszkaniec Karkonoskiej 20-06-2007 22:52
Zgadzam się , to jest totalna fuszerka, najbardziej podoba mi się układnanie nowej "nawierzchni" na starą bez uprzedniego wycięcia korzeni drzew, które wrosły w jezdnię i zniszczyły poprzednią nawierzchnię podnosząc ją. Za rok ruszą pierwsze remonty ;)
~z Karkonoskiej 21-06-2007 12:13
Ten remont to tragedia, tak spapranej roboty to dawno nie widzialem. Czy ktos nadzoruje ta firme, co wykonuje te prace?? Przeciez na poczatku drogi z Sobieszowa do Podgorzyna nawet studzienek nie podniesli!!!! nie mowiac juz o nowych kraweznikach ...no totalna porazka! Trzeba tam naprawde uwazac, zeby nie wpasc w wyrwe 15–20 centymetrowa po studzience. Ktos powinien za ta fuszerke odpowiedziec!
~KrzychuJG 21-06-2007 16:10
To są prace związane z przebudowaą ka...lizacji. Remont drogi rozpocznie sie po skończonej przebudowie, dltego nie widzę sensu w narzekaniu na stan nawierzchni ulicy. Bardziej bezsensowne byłoby położenie nowej nawierzchni odrazu po zasypaniu wykopu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group