Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 5456
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gędzius i Kowalewski podsumowali udany sezon

Wiadomości: Europa
Wtorek, 3 marca 2015, 11:52
Aktualizacja: 12:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
Saneczkarze Śnieżki Karpacz podsumowali bardzo udany sezon w swoim wykonaniu, w którym kilkukrotnie pukali do bram pierwszej dziesiątki Pucharu Świata, a także ustanowili nowe rekordy Polski na europejskich torach lodowych.

Sezon 2014/2015 saneczkarskiego Pucharu Świata już za nami, a więc czas na podsumowanie tego roku! W pierwszej kolejności chcieliśmy podziękować wszystkim tym, którzy nas wspierali w trakcie trwania sezonu, a więc serdecznie dziękujemy naszemu oficjalnemu sponsorowi: Stowarzyszeniu Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej z Panem Sławomirem Lange na czele, Szkole Mistrostwa Sportowego w Karpaczu za możliwość trenowania na obiektach szkoły, a w tym trenerom: Tomaszowi Koćmierowskiemu oraz Przemysławowi Pochłodowi, trenerowi Edwardowi Maziarzowi z K.S Śnieżka Karpacz, a także zawodnikom kadry narodowej i trenerowi Markowi Skowrońskiemu za współpracę w cały sezonie i wam kochani za całoroczne wsparcie naszej załogi! - wyznali saneczkarze na swoim profilu na portalu społecznościowym. - Jesteście wielcy! Dziękujemy! - dodają.

Jeśli chodzi o współzawodnictwo w sezonie 2014/2015 wygląda to następująco:
Zdobyliśmy mistrzostwo Polski, a Puchar Świata zakończyliśmy na 19 miejscu w klasyfikacji generalnej gromadząc 144 pkt. Najwyższe lokaty w tym sezonie to 13. miejsce w Altenbergu (Niemcy) i 7. w rywalizacji sztafet w Oberhofie (Niemcy).
Puchar Narodów stanowiący kwalifikacje do PŚ zakończyliśmy na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej gromadząc 259 pkt. Najwyższe lokaty w sezonie to 4. miejsca na torach w Igls (Austria) i Altenbergu (Niemcy).

Mistrzostwa Świata zakończyliśmy na 17. miejscu w dwójkach i na 9. w sztafecie. Udało nam się również ustanowić nowe rekordy Polski na torach w: Igls (Austria), Oberhofie, Winterbergu, Altenbergu (Niemcy), Lillehammer (Norwegia) oraz w Siguldzie (Łotwa).
Mimo to nie uważamy sezonu za udany i na dzień dzisiejszy wiemy jak dużo pracy na nas czeka, trzymajcie kciuki za naszą załogę, a my obiecujemy, że przyszły sezon będzie zdecydowanie bardziej owocny niż obecnie zakończony.
Pozdrawiamy serdecznie Artur i Kuba - wyznali saneczkarze Śnieżki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~KTH 3-03-2015 14:34
W sankach notuje się rekordy toru a nie rekordy Polski.Do najlepszego czasu Polskiej dwójki w Oberhofie brakuje wam jeszcze 3 dziesiąte ,o tyle szybciej zjechali tam Szarejko -Pszechewka.Dodajcie osady nieobecne wAltenbergu to wam da pozycje bliżej 2 dziesiątki.
~do kth 3-03-2015 17:42
Nieobecni nie mają racji to po pierwsze, a po drugie w epoce świetnych saneczkarzy Szarejki i Pszechewki fotocele zapewne były w innym miejscu, na torach w zasadzie wszystkich tam gdzie startuja dwojki sa nowe rekordy toru a co za tym idzie i Polski, ale tych co jak zwykle nie maja pojecia to boli bo zyja dalej w czasach super saneczarstwa Polskiego o ktorym i tak nikt nie slyszal... Robcie swoje chlopaki, powodzenia!!!
~zdziwiona 3-03-2015 19:52
czterech trenerów na dwóch saneczkarzy????? Czy po prostu niektórzy się podpięli?
~KTH 3-03-2015 22:45
W Oberhofie fotocele akurat są od początku tego obiektu w tym samym miejscu
~trener :) 18-03-2015 20:49
Do zdziwionej...sukces ma wielu ojców-trenerów:) czyli ktoś musiał namówić do sportu, nauczyć jeżdzić na sankach, wyszkolić w klubie, potem w szkole mistrzostwa sportowego w Karpaczu oraz dalej w kadrach Polski juniorów i seniorów czyli można powiedzieć że spotkali na swojej drodze kilku szkoleniowców.
~trener :) 18-03-2015 20:53
Co do foto-cel czyli urządzeń które mierzą czas w Oberhofie, trochu się pozmieniało. Obiekt został zmodernizowany jeśli mnie pamięć nie myli w 2008-2009 roku. I fotocele zostały zmienione , ponieważ tor się zmienił. przebudowano głownie start Damski(dwójkowy), dlatego czasy są inne niż kiedyś. A po za tym świat nie stoi w miejscu, sprzęt jest coraz bardziej opływowy i szybszy oraz zawodnicy sprawniejsi, silniejszy dlatego jest poprawa w czasie.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group